Sosyal Yardımlaşma’dan 7 bin 500 ton kömür

5 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
480 defa okundu.
Sosyal Yardımlaşma’dan 7 bin 500 ton kömür

Kırşehir’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından dağıtılacak kömür yardımları için başvurular alınmaya devam ediyor.

Sosyal Yardımlaşma’dan 7 bin 500 ton kömürKırşehir’de yıllardır kapalı ihale usulüyle ihaleye çıkartılan, ihtiyaç sahipleri ve kimsesizlerin evlerine kadar götürülerek dağıtımı gerçekleştirilen kömür yardımının bu yıl ani bir değişiklikle kendi imkanlarıyla dağıtma kararı alan Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlarını sürdürüyor.
Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, bu yıl ki kömür yardımlarına bu ay başlayacağı bildirilirken, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, yardıma muhtaç her aileye 1,5 ton olmak üzere toplam 7 bin 500 ton yapılacak kömür yardımı için başvuruları alıyor.
Geliri asgari ücretin üçte biri kadar olan, yani yaklaşık 300 TL geliri olan vatandaşlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat ederek, kömür yardımından faydalanabilecek.
Kırşehir merkez ve ilçelerde, fakir ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlara yardım etmek ve sosyal adaleti sağlayıcı tedbirler alarak gelir dağılımının daha adil bir hale getirilmesini sağlamak amacıyla 3294 sayılı ‘Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’ uyarınca 23 Temmuz 1986 tarihinde kurulan Kır-şehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 14 mahalle ve merkeze bağlı 49 köyde ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 7 bin 500 ton kömür dağıtacak.
Halk arasında “Fakir Fukara Fonu” (Fak-Fuk-Fon) olarak bilinen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu’ndan yapılacak kömür yardımından maddi durumu iyi ol-mayan ve hane geliri asgari ücretin üçte biri olan kişiler yararlanabilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın bu yıl yapacağı toplam 7 bin 500 ton kömür yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların, kimlik fotokopileri ile birlikte başvuruda bulunmaları gerektiği bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN