Son Başbakan Ağırlandı

25 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
559 defa okundu.
 Son Başbakan Ağırlandı

30. Ahilik Haftası Kutlama Programı’na Katılmak Üzere İlimize Gelen Başbakan Binali Yıldırım, Neşet Ertaş İle Babası Muharrem Ertaş’ın Kabirlerini Ziyaret Etti.

Çeşitli etkinlikler için ilimize gelen, Başbakan Önce merhum halk ozanı Neşet Ertaş ile babası Muharrem Ertaş’ın Bağbaşı Mezarlığı’ndaki kabirlerini ziyaret ederek, dua okudu. Ahi Evran Vali külliyesini de ziyaret eden Başbakan Ankara Caddesi’nden yürüyerek Eyüp Belediyesi’ne kadar geldi ve daha sonra Belediye girişinde 82 yaşındaki İstiklal Gazisi Eyüp Uçar ile fotoğraf çektirdi. İstiklal Gazisi Eyüp Uçar “Başbakan bir isteğin var mı diye sordu. Birkaç isteğim vardı onu söyledim. Sonra şapkamı düzeltti. Hadi bir fotoğraf çektirelim” dedi. Başbakan Yıldırım, beraberindeki Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile belediye binasında bir süre görüştü. Basına kapalı gerçekleşen ziyaretlere, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de eşlik etti. Kırşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Başbakan Yıldırım, ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yıldırım’a, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’ da eşlik etti. Başbakan Binali Yıldırım, 30. Ahilik Haftası Kutlama Programı’na katılmak üzere geldiği Kırşehir’de Cacabey Meydanı’nda düzenlenen törende vatandaşlara hitap etti. Yıldırım, 30. Ahilik Haftası kutlamalarındaki konuşmasına, etkinliklerin birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olmasını diledi. Başbakan Yıldırım:
– “Bugünlerde Kuzey Irak’ta birtakım işler oluyor. Orada Barzani efendi çıktı, ‘Ben referandum yapacağım, bağımsızlık peşindeyim.’ diye bir sevdaya düştü. Dedik ki ‘Yanlış yoldasın, kendini mahvedeceksin. Ziyanı yok ama burada yaşayan insanlara ne garezin var. Orada, bölgede yaşayan Kürtler, Türkmenler, Araplar kardeşlik içinde yaşıyorlar, birbirleriyle bir alıp veremedikleri yok. Niye onların huzurunu bozuyorsun, ayrımcılık yapıyorsun, vazgeç bu sevdadan.’ Fakat laf anlamaz ama anlamıyorsa anlayacağı dilden de konuşmasını biliriz”
– “Bölgemizde proje yapanlar, terör örgütlerini üzerimize salanlar şunu iyi bilsinler. Ne yaparsanız yapın, hangi planı kurarsanız kurun bu milletin adı Türk milletidir. Yüzyıllar boyunca bu planların hepsinden alnının akıyla çıkmış ve bugünlere gelmeyi başarmıştır” dedi.

Ahilik, temsil ettiği ruhla Anadolu’yu Türk milletine vatan yapan bir mana ifadesini kullanan Başbakan Yıldırım; “Ahilik teşkilatını yalnızca esnaf ve sanatkar birliği gibi görmenin eksiklik olacağı vurgusunu yaptı. Ahilik, Selçuklu devrinden başlanarak, Osmanlı Devleti’nin cihan devleti olma yolunda dünya ve uhrevi kardeşlik halkasıdır” diye konuştu.

Son 15 yılda esnafa, sanatkara birçok kolaylık getiren kanunlar çıkarıldığını da hatırlatan Yıldırım, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Kredi kullanan esnaf sayısı 480 bini aştı”. “KOSGEB ile 2016 yılının sonunda esnaf ve sanatkarlara, 15 bin KOBİ’ye tamamen faizsiz destek verdik. 2017 başında 2,5 milyar bütçeyle 460 bin KOBİ’ye de yine faizsiz krediyi temin ettik. Vergi mevzuatında esnaf, sanatkar için kolaylaştırıcı düzenlemeler yaptık. Gelir Vergisi Kanunu’na göre eskiden, basit usulden faydalanmayan esnafın basit usule geçmesini sağladık. Yine geleneksel el sanatları olan işlerde çalışanların, kaybolmaya yüz tutan mesleklerin yaşatılması için vergi muafiyeti getirdik” ifadelerini kullandı.

Kırşehir’e yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Başbakan Yıldırım, Kırşehir’e son 15 yılda 5 katrilyon yatırım gerçekleştirdiklerine değinerek, kentteki yıllık ihracatın 168 milyon doları bulduğunu, Kırşehir’e son 15 yılda 3 bin 120 konut, okullar, üniversite kurduklarını ve yurt sayısını artırdıklarını belirtti.

Düzenlenen törene katılan Başbakan Yıldırım, Yılın çırağı, Yılın kalfası ve yılın Ahisine ödüllerini verdi. Cacabey Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ndeki “Neşet Ertaş’ı Anma Programı’na katılan Başbakan Yıldırım, Neşet Ertaş Kültür ve Merkezi’ni hizmete açtı. Yıldırım, burada yaptığı konuşmasında ise şunları kaydetti; “Beş yıl önce Hakk’a yürüyen Neşet Ertaş’ı yediden yetmişe hepimiz özlüyoruz. Allah’tan sesini, türkülerini dinleyebiliyoruz ama sohbeti de sazı da sözü de çok lezzetliydi. O milletin sanatçısıydı. Her konuşmamızda bu toprakların hikmetini, ruhunu ifade etmek için söylediklerimizi merhum Neşet Ertaş tek bir cümle ile özetliyor, ‘Gönülden gönüle yol gizli gizli.’ İşte bu beş kelimelik cümleyi anlatmak için saatlerce konuşsanız az gelir”
– Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş:
– “Bu memlekette ne kadar çeşit insan varsa Neşet Ertaş odur. Neşet Ertaş, bu milletin ortak değeridir”

Programa, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdülkadir Akgül, milletvekilleri ile diğer yetkililer eşlik etti.

Haber Serhat Erdoğan

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On