Soğuk Havalarda Onları Unutmayalım

8 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
117 defa okundu.
Soğuk Havalarda Onları Unutmayalım

Meteorolojik hava tahminlerine göre Kırşehir’de kar yağışı bekleniyor. Soğuk havanın etkili olduğu Kırşehir’de Hava sıcakları mevsim normallerine göre düşecekken doğada yaşayan yaban hayvanlarının yem su gibi ihtiyaçları ile kaçak avlanma konularında duyarlı olalım. Kent merkezine yakın ormanlık alanlara kemik, sebze- meyve, yem gibi yaban hayvanlarının Kış soğuğunda aç kalmayacağı yiyecekleri bırakalım.

Kırşehir, bölgesindeki, tilki, göçmen kuşlar, sürüngen hayvanlar gibi yaban hayvanlarının Kış mevsiminde hayatta kalmalarını ve nesillerini devam ettirmelerini sağlayacak desteklerde bulunmak gerekiyor. Kaçak avcılıkla bu tür hayvanların kaçak olarak avlanmasının önüne geçmek, kar soğuğu altında ve yağışlı havalarda yaban hayvanlarının hayatta kalmasını sağlamak, yaban hayatının sürekliliğine katkı koymak için duyarlılığımızı gösterelim.

Yaz sıcaklarında yol kenarlarına, bahçe duvarı diplerine, kapımızın önüne bir kap su koyup sokak hayvanlarının hayatta kalmalarına destek olduğumuz gibi Kış soğuklarında da yaban hayatı için yol kenarlarına, tarla köşelerine, bahçe içlerine yem, sebze gibi yiyecekleri koyarak yaban hayatına destek olalım.

Evcil olmayan ve kültüre alınmamış tüm hayvan ve bitki türlerinin sürekliliğini sağlamak için gerek şahsi çabalarla destekte bulunalım.  Bunların dışında sokakta yaşayan kedi, köpe ve kuşlar için de barınabilecekleri ve yiyecek bulabilecekleri ortamları oluşturalım

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On