Soğuk havalar salep satıcılarına yaradı

13 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
117 defa okundu.
Soğuk havalar salep satıcılarına yaradı

Kırşehir ve Türkiye genelinde soğuk havaların etkili olmasıyla beraber sokakta gezen vatandaşlar içini sıcak tutmak için sıcak salep satıcılarına yöneldi. Soğuyan havalarda vatandaşların ısınmak için il tercihleri sıcak salep oldu.

Soğuk havalarda salep satışlarının arttığını belirten sıcak salep satıcısı Mustafa Çakır, vatandaşların ısınmak için ilk tercihlerinin sıcak salep olduğunu söyledi.

Sıcak salebin vücut ısısına iyi geldiğini söyleyen ve soğuk havalarda vücut ısısını dengelediğini belirten Çakır, şöyle konuştu; “Son günlerde ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de hava sıcaklıkları iyiden iyiye düşmeye başladı.

Özellikle soğuk havalarda sıcak salep sağlığımıza oldukça faydalı mineraller içerdiği için en fazla tercih edilen içecekler arasında en başta geliyor. Salep faydalarını saymak ile bitiremeyeceğim bir besin değerine sahip.

Sıcak salep enerji verir, göğsü yumuşatır, kalbi kuvvetlendirir, vücut ısısını arttırır, sindirimi kolaylaştırır, hemoroit şikâyetlerini azaltır, kadınlarda adet düzenler, bedeni ve zihni kuvvetlendirir. Aynı zamanda kabızlığı giderir ve bağırsak tembelliğine karşı kullanılabilir” dedi.

Çakır, sözlerinin devamında sıcak salebin faydalarını şöyle sıraladı:

Sütle birlikte hazırlanması besleyici özelliğini artırır, öksürük ve bronşitte faydalıdır, bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur, müsilaj etkisiyle dokular üzerine yumuşatıcı etki yapar.

Mide için yararlıdır ve hazmı kolaylaştırır. Sıcak salep Kırşehirdeki vatandaşlar kış mevsiminde olmazsa olmazları arasında bulunduruyor” dedi.

Haber Nurten Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On