Soğuk hava onlara yaradı!

28 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
590 defa okundu.
Soğuk hava onlara yaradı!

Kırşehir’de havaların daha da soğumasıyla birlikte salep satışlarının arttığı bildirildi.

Soğuk hava onlara yaradı!İlimizde salep satışı yapan Galip Kılıçaslan, “Bilindiği gibi salep soğuk günlerin sıcak içeceğidir. Bu nedenle havaların soğuk olduğu günlerde salep satışlarımız artıyor. Hazır aldığım salep tozunu doğal inek sütüyle hazır hale getirip üzerine de tarçın serperek, ucuz bir fiyatla müşterilere sıcak olarak servis yapıyorum. Süt doğal olunca lezzeti daha farklı oluyor. Özellikle akşamları müşteri sayısında artış oluyor.” dedi.
Vatandaşlar ise salebin vücut ısısını dengelediği, kuvvet verdiği ve vücudu dinlendirdiği için her gün en az 1 fincan salep içerek günün yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz” diye konuştular.
 
Öte yandan ilimizde her geçen gün mısır sektörüne adım atan vatandaş sayısı artıyor. Aylık gelirin iyi olması nedeni ile satıcılar kendi işlerini yapmaktan memnun olduklarını ifade ettiler.
 
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Mısır satıcıları, sektörün kazanımının iyi olduğunu ve kendi işleri olması nedeni ile rahat çalışıldığını ifade ederek, “Bir süredir bu işi yapıyorum. İnsanın kendi işini yapması ayrı bir güzellik. Aylardan beri bu işi yapıyorum. Sürekli vatandaşlarda bu sektörde kendilerine yer ediniyor. Zaten geliri olmayan bir sektör olsa Kırşehir’de bu kadar kişi bu işi yapmaz. İlimizde kalabalığın olduğu yerlerde sürekli mısır satan arkadaşlarımızı görmeniz mümkün” diye konuştular.
Aylık gelirinin değişiklik gösterdiğini ifade eden satıcılar, şu ifadeleri kullandı: Aylık gelir genel olarak 1200 ila 1500 TL arasında değişiyor. Bazı günler satışlar çok oluyor bazı günler ise satış fazla olmuyor. Günlük 10 TL kazandığınızda oluyor, 50 TL ‘de kazandığınız oluyor. Ama genel anlamda aylık 1200 ila 1500 TL arasında aylık gelir elde ediyoruz.
Aylık gelir geçiminizi olumsuz yönde etkiliyor mu? sorusuna cevap veren mısır satıcıları, konuşmalarını şu ifadelerle tamamladı: Aylık gelirimiz iyi. Yani çok şükür geçiniyoruz bu gelirle. Tabi başka birileri ben geçinemiyorum der o başka. Allah’a çok şükür geçimimizde bir sıkıntımız yok.”
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN