Sizin hiç giymeden içinizi ısıtan kazağınız oldu mu?

19 Şubat 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
793 defa okundu.
Sizin hiç giymeden içinizi ısıtan kazağınız oldu mu?

Didem CEYLAN

Her çocuğun şefkat, sevgi, anlayış görme, yeterli beslenme, sağlıklı ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysasiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı vardır.
Her çocuk bir umuttur. Ama her çocuk dünyaya eşit şartlarda doğmaz ve ne yazık ki hiç istenmese de yardıma muhtaç çocuklar azımsanmayacak kadar dünyanın her yerinde varlar. Çocuklar bizim küçük mucizelerimiz. Belki çok klişe ama bir o kadar da çok gerçek bir tümce olarak bir çocuk doğar ve dünya değişir.
Çocuklar dünyanın en masum canlılarıdır. Bir gülücükle onların sevgilerini kazanmak en kolay şeydir. Onların sevgisi çıkarsız ve karşılıksız sevgidir. Onlara karşıda sevgi dolu olmak zor değildir. Aile içinde çocuğun sevgiyle ve bir birey gibi yetişmesi gerekir. Çocukların aile karşı sevgisi sosuzdur.
Çocuk ilgi ister, kendi ilgisini karşılıksız bırakmamalı ya da çocuğun bazı davranışlarından hoşlanmadığınız için ona karşı kırgın olduğunuz ya da çok yorgun olduğunuz için, sevginizi dile getiremeyecek durumda olsanız bile, onu her zaman çok sevdiğinizi bilmesinden ziyade hissetmesi gerekir.
Ayrıca, ona olan sevginizin birtakım koşullara bağlı olduğunu düşünmemelidir. Gerçekle uzak yakın hiçbir ilgisi olmasa da, çocukların pek çoğu, sınavlarından iyi notlar almazsa ya da yüzme yarışlarında birinci gelmezse, anne babasının sevgisinin azalacağına inanırlar. Şartlı sevildiklerine inanırlar ve bu yarayı alırlarsa mutsuz olurlar.
Her insan sevgi odaklıdır ancak bunu ifade edip paylaşmayı bilemez. Çocuklara tatlı dille konuşmak sadece sevgi diliyle yaklaşmak değil, ağlayıp üzüldüğünde ya da mutlu olduğunda sadece ona sarılmak değil, aynı zamanda ona ifade ettiğiniz bu sevginizi davranışlarınızla da pekiştirmeniz gerekiyor.
Kırşehir’de çocuk olmak görünüşte harika. Pek sever bu ülke çocuklarını. Burada çocuk hayatın merkezidir. “Çocuk yap. 3 çocuk yap. 5 çocuk yap” telkinlerinin son bulmadığı yerdir. Yüzeyde ve epey yüzeysel şekilde pek sever bu ülkenin insanı çocukları.
Bu nasıl çocuk sevgisiyse! Sefaletten, yoksulluktan, acıdan, hastalıktan ve ölümden başını kaldıramayan, Sokakta dilenirken, mendil satarken yanaştığında, trafikte arabaya yapışıp camları silmeye kalktığında küfürlerle kovulan çocuklarla dolu memleket.
Bu ülkede çocuklar tecavüze, cinsel tacize uğruyor, çocuklar zorla evlendiriliyor, çocuklar çocuk doğuruyor, çocuklar durmadan intihar ediyor, Hırsızlık yapıyor, uyuşturucuya bulaşıyor.
Çocuk suçlu doğmaz, dilenci doğmaz, sokak satıcısı doğmaz. Onu bunlara toplum iter. Önümüze gelene “Çocuk yap” diye gazı verirken, var olan çocukları umursamıyoruz. Dilencinin kutusuna iki kuruş atıp vicdanımızı temizliyoruz.
Bu ülkenin çocuklarını dert edinmiyoruz, hallerinin takipçisi olmuyoruz. Daha da fenalarımız, dükkân önünde mendil satan çocuğu kanatana kadar dövüyor. Sorsanız kim bilir ne seviyordur o da çocukları. Ama pek çoğumuz da samimiyetsiz. Bu toplumun insanı da hiç masum değil hani.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On