SİZ ZİHNİNİZİ YÖNETMEZSENİZ O SİZİ YÖNETİR

1 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1572 defa okundu.
            SİZ ZİHNİNİZİ YÖNETMEZSENİZ O SİZİ YÖNETİR

mustafa kılınç resim

Siz zihninizi yönetmediğinizde kesin olan geçerli kural şudur ki; zihniniz sizi yönetir. Zihninizden günde ortalama minimum 60 bin maksimum 80 bin düşüncenin geçtiğinin farkında mısınız? Acaba yok eğer değilseniz şimdi haberdar oldunuz. Bu sizin için. Yaşamın sihirli yapısı için muhteşem bir haber.

Çünkü, sizin, benim ve beyni olan tüm insanoğlunun; NE HİSSETTİĞİNİ, NASIL DAVRANDIĞINI BELİRLEYEN TEK ŞEY DÜŞÜNCELERİNİZİN NİTELİĞİDİR.

Şimdi önemli olan ve hayatımızı şekillendirecek temel kutsal kâse sorusu şudur;

Siz mi zihninizi yönetiyorsunuz, yoksa zihniniz mi sizi yönetiyor?

Yaşamın her anında iş ve özel hayatınızda kendinizi nasıl hissettiğinizi belirleyen tek şey zihninizde yer alan düşüncelerinizdir. Karşılaştığınız her insana nazik davranın kuralının çıkış noktası tamda burada saklıdır. Hayat hepimiz için bir mücadele. Hepimiz, hayal kırıklıkları, korkular, gerilim, endişe, ekonomik sıkıntılar, maddi veya manevi kayıplar, kaybetme korkuları, kazanma korkuları yaşıyor, duyuyor ya da konuşuyoruz.

Aslında hepimiz farkında olarak ya da olmayarak insanlarla uğraşmanın yarattığı travmalarla mücadele etmeye çalışıyoruz. Bu konuda hiçbir istisna yok. Hepimiz yaşam yolculuğunda bunu veriyoruz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN