SİZ KİMSİNİZ

29 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1954 defa okundu.
SİZ KİMSİNİZ

             mustafa kılınç resim                                  

Adınız, mesleğiniz, cinsiyetiniz tamamen sizin olsun. Ben bunlarla ilgilenmiyorum. Benim ilgilendiğim tek şey özde sizin kim olduğunuz? Kendi öz-benlik            ve değeriniz…

Kendinizle ilgili düşünceleriniz de tabii ki sadece birer düşüncedir. Gerçek değildir. Sizi doğru tanımladıklarına yürekten inanıyorsanız, hayatınızı kendi gücünüze ve sınırlarınıza dair inançlarınız doğrultusunda yaşarsınız. NLP DAP Merkezimin sloganını hatırladınız mı? Ne diyordum;

“İnsan düşündüğü kadar güçlü, inandığı kadar değerlidir.” Haydi şimdi “Düşünme” ve “İnanma” zamanı. Ne istiyorsak onu düşünme ve bizi güçlü geleceğe taşıyan kalıplara “İnanma” gücü bizim elimizde. Ancak; farkında bile olmadan kendi kendinize ya da çevreden kaynaklı yarattığınız yanlış düşünceler yüzünden neler kaybettiniz? Kaç fırsat kaçırdınız. Dünyanın yükü altında ezilirken buldunuz kendinizi…Belki de.

Siz izin vermediğiniz sürece, düşüncelerinizin size zarar verecek bir gücü yoktur. Aklınızdan geçen şeyler sadece bir düşüncedir ve size zarar veremez. Buraya dikkat edin. Her şey yine kime bağlıymış. Tabiki bize. Yaşasın bu muhteşem bir haber değil mi.  Başarısız olmanızın acı çekmenizin sorumlusunun “Kendiniz” olduğunun farkında değilseniz, elbette bu süreç hayatınız boyunca devam edecektir. Çevrenizdeki insanların pek çoğunda bu kalıp geçerlidir. Üzüntülerimizin büyük bölümüne kendi düşüncelerimizin sebep olduğunu, onları kendimizin yarattığını kabul etmek yılların alışkanlığıyla başlangıçta biraz garip geliyor değil mi?

Düşünceleriniz gerçek değildir. Sadece sizin tarafınızdan yaratılırlar. Düşünceler gerçek olmadıkları için canınızı yakamazlar. “Gerçeklerden “değil, sadece düşüncelerden bahsettiğimizi fark ettiğinizde onlara veda edip negatif duygular yüzünden acı çekmeye bir son verebiliriz. Oysa ki kişiler inanılmaz bir hızda kafasının içinde olumsuz senaryolar yazmakta ustadırlar. Mucizenin sihirli gücü bize; “Aynı anda tek bir şey” düşünme gücünü vermiştir. Dikkatinizi bir düşünceden diğerine kaydırmak, bir önceki düşünceyi siler. Hatırlayın ve tekrar edin. Burada tekrarın gücünü kullanmaya ihtiyacımız var;

Ben aynı anda tek şey düşünebilirim.

Şimdi sizden istediğim şey bu cümleyi aşağıdaki sizler için bıraktığım alana yazmanız. Şimdi önce bu kalıbı yazalım. Sonra okumaya devam ederiz. Ancak önce yazalım ve düşünelim.

BEN AYNI ANDA TEK ŞEY DÜŞÜNEBİLİRİM

 

1—————————————————————————————————————-2—————————————————————————————————————-3—————————————————————————————————————-

4—————————————————————————————————————-5—————————————————————————————————————-6—————————————————————————————————————-

7—————————————————————————————————————-

Aklınızdan geçen bir düşünceye önem vermeyip dikkatimizi başka bir şeye çevirirsek, eski düşüncenin ortadan kaybolduğunu göreceksiniz. Bunu hemen deneyin. Bu mucizeyi yaşamanızı istiyorum. Buna hakkınız var! Sizce de öyle değil mi? Siz odak noktanızı istemediğiniz bir düşünceye yoğunlaştırırsanız eski istenmeyen düşünceyi güçlendirirsiniz. Bunu istemezsiniz değil mi? Aklınızdan geçenler sadece birer düşüncedir. Gerçek değildir. Onları gerçek kılacak olan sadece bizleriz. Çözüm, yaşamınızın geneline yayılmış kendinizi kötü hissetmenize neden olan, bitmek tükenmek bilmeyen olumsuz düşünceler girdabında kaybolmak yerine, düşüncelerinizi izleyin. Düşüncelerinizin gerçek olmadığının hayali olduğunun bilincinde olun. Onları siz yarattınız. Ve ister olumlu ister olumsuz olsun, düşünceleriniz ancak enerjiyle harekete eder. Sadece sizin enerjinizle. Zihninizi meşgul eden düşünceyi gözlemlediğinizde onu kontrol edebilir ve değiştirebilirsiniz. Kontrolü ele almanın yolu, olumsuz düşünceleri zamanında durdurmaktır. Hatırlayın. Kontrol zihninizde değil sizin elinizdedir. Düşünceler sizden kaynaklanır. Dış etkenler ve şartlar sonucu oluşmaz. Sadece sizden kaynaklanır. Düşünen siz olduğunuza göre, düşüncenizi değiştirmekten sorumlu olan sizsiniz. Bizi içinde bulunduğumuz duruma sokan düşüncelerimiz olduğuna göre, bu durumdan çıkaracak olan da düşüncelerimizdir.

Mucize sihrin sizin hayatınızı değiştirmesini size bambaşka bir bakış açısı oluşturmasını istiyorum. Bunun için şimdi yine sizi benimle küçük bir oyun oynamaya davet ediyorum. Artık sizde biliyorsunız ki;

“Düşünme eylemi başımıza gelen bir şey değil, bizim yaptığımız bir eylemdir.”

Şimdi bu düşünceyi agsi hareket sistemimize kaydetme zamanı

“Düşünmek benim tarafımdan yapılan bir eylemdir.” Bu kalıbı sizler için aşağıda bırakılan boşluklara yazın. Yazın ki “düşünme” eyleminin gücünü elinize alın.

 

DÜŞÜNMEK BENİM TARAFIMDAN YAPILAN BİR EYLEMDİR

 

1—————————————————————————————————————-2—————————————————————————————————————-3—————————————————————————————————————-

4—————————————————————————————————————-5—————————————————————————————————————-6—————————————————————————————————————-

7—————————————————————————————————————-

 

Tebrikler. Kendiniz ve muhteşem Kutsal Kâseniz için en iyisini yaptınız. Sizi yürekten kutluyorum. Çevremizde gördüğümüz her şey daha önce birilerinin hayaliydi. Başkalarını, olayları ve durumları değiştiremesek de bizim kontrolümüzde olan ve değiştirebileceğimiz çok önemli bir şey var. Oda “DÜŞÜNCELERİMİZ.” Kendi kendimize konuşurken özellikle kendimize karşı acımasız olmamız ilginçtir değil mi? Şimdi düşünme zamanı. Haydi birlikte biraz düşünelim. Ne dersiniz. Biliyorum şimdi sizden istediğim şey “düşünmek” dünyanın en zor işi. Ancak biz şimdi bu zor olanı yapmaya kararlıyız.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN