SİZ EN DEĞERLİ VARLIKSINIZ

15 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1767 defa okundu.
SİZ EN DEĞERLİ VARLIKSINIZ

BU RESİM ALINACAK RESİM DEĞİŞECEK

Siz, sahip olduğunuz en değerli varlığınızsınız.Yaşamınız, potansiyeliniz ve olasılıklarınız, sahip olduğunuz en değerli şeylerdir.Dolayısıyla hayattaki en önemli hedefiniz. o potansiyele ulaşmak ve olabileceğinizin en iyisi olmaktır.

Öğrenme, büyüme ve potansiyelinize ulaşma beceriniz sonsuz ve sınırsızdır.Günümüzde insanlar yetmişlerinde liseden ve üniversiteden mezun oluyor, yeni konular öğrenip yeni beceriler geliştiriyorlar.Beyninizi canlı, uyanık tutar ve en iyi seviyede faaliyet göstermesini sağlarsanız, öğrenme ve hatırlama becerileriniz yaşamınız boyunca devam eder.

En değerli finansal varlığınız kazanma becerinizdir.Çalışma beceriniz, yaşamınız boyunca sizin öncelikli nakit kaynağınızdır.Evinizi, arabanızı, banka hesabinizi ve sahip olduğunuz her şeyi kaybedebilirsiniz, ama kazanma becereniz olduğu sürece, gelecek ay ve yıllarda hepsini ve daha fazlasını geri kazanmanız mümkündür.Değişim dayanaklarından biriside budur.

Kişiler; kazanma becerilerinin kendilerine lütfedilmiş olduğunu varsayarlar.Oysa kazanma becerinizi geliştirmeniz bir ömür alır.Aldığınız her eğitim, yaşadığınız her tecrübe, maharet kazanmak ve becerilerinizi geliştirmek için yaptığınız sıkı çalışmalar, bu varlığı oluşturmak için harcanır.

Kazanma beceriniz bir kas gibidir.Düzenli egzersiz sonucunda her yıl gitgide gücü ve kuvveti artar.Aynı şekilde, aksi de geçerlidir.Göz ardı edildiği, önemsenmediği takdirde, kaslarınız gibi kazanma becerileriniz de zayıflayabilir, güçsüz düşebilir, çünkü onu düzenli olarak güncellemeyi ihmal etmişsinizdir.

Diğer bir deyişle, kazanma beceriniz değer kazanan ya da değer kaybeden bir varlıktır.Değer kazanan bir varlık, değer ve nakit akışı açısından, sürekli yatırım ve geliştirme sonucunda her yıl

artan bir şeydir.Diğer yandan, değer kaybeden bir varlık, zaman içinde değerin yitiren ve sonunda “zarar” kabul edilen, az değere sahip ya da tamamen değersiz olduğu noktaya ulaşan bir şeydir. Kazanma becerinizin aydan aya, yıldan yıla artması veya azalması sizin tercihinizdir.Değişim dayanaklarından biriside budur.

Sizi Bu Noktaya Getiren Şey Sizi Daha İleri Götürmeyecek

Bazı insanlar her yıl değer kaybeder, kazanma becerileri açısından düşüş gösterirler, çünkü onlar bilgi ve becerilerini geliştirme gereği duymazlar.Bugün sahip oldukları bilgi ve becerilerin hızla yetersiz kaldığını fark etmezler.Oysa onların yerini yeni bilgi ve beceriler alır ve eğer siz onlara sahip değilseniz ve bir başkası sahipse,o zaman rekabetle yenilme tehlikesi ile karşı karşıya kalırsınız.

Sınırsızsınız

Gerçek şu ki kimse sizden daha iyi değil, kimse sizden daha akıllı da değil. Eğer biri şu anda sizden daha başarılıysa, bu sadece o kişinin Etki-Tepki Yasasının kişisel yaşamınızdaki uygulaması “öğren ve yap” şeklindedir.

Kişisel mükemmelliyete ulaşmak, sizin aldığınız-veya almadığınız-bir karardır.Ancak seçtiğiniz alanda kendinizi mükemmelliyete adamadığınız takdirde, ortalama performansınıza, hatta vasatlığa razı olursunuz.Kimse tesadüf eseri veya sadece her gün işe giderek mükemmel olmaz.Mükemmeliyet net bir karar ve bir yaşam boyu adanmışlık gerektirir.

Değişimin Sağlam Dayanakları

1.Bilgi ve beceri, yirmi birinci yüzyılın anahtarlarıdır.Olabileceğiniz en iyi insan olmak ve alanınızda zirveye tırmanmak, yaşamınızın her alanında kendi kendine disiplin ilkesinin uygulanmasını gerektirir.

2.Zihinsel zindelik, fiziksel zindeliğe benzer: Herhangi bir şey başarmak istiyorsanız, tüm yaşamınız boyunca üzerinde çalışmalısınız.Asla vazgeçemezsiniz.Zirvedeki yüzde 20’nin arasına katılmak ve orada kalmak istiyorsanız, kariyeriniz boyunca (ve yaşamınızın diğer alanlarında) sürekli-her gün, hafta ve yıl-öğrenmeye ve büyümeye devam etmelisiniz.Daha çok kazanmak için daha çok öğrenmelisiniz.

3.Başkalarının başardığını siz de başarabilirsiniz, ancak nasıl yapıldığını öğrenirseniz. Zirvedeki herkes bir zamanlar dipteydi.Ortalama gelire sahip ortalama veya yoksul ailelerden gelen veya ortalama koşullarla büyümüş pek çok insan, kendi alanlarındaki en seçkin bireyler oldular.Ve yüz binlerce, hatta milyonlarca insanın yaptığını siz de yapabilirsiniz.

 

 

İletişim Bilgileri:

Adres- Tunus Cad. 85/7 Kavaklıdere/ANKARA

Tel-0312 428 89 89

E-mail- nlpdap@nlpdap.com

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN