Siz duydunuz mu? Kırşehir’de dönercileri kim denetliyor

4 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1101 defa okundu.

DSC_5725Kırşehir artık hemen hemen dönerciler cenneti oldu şehrimizin heme hemen her caddesinde dönerci görmemek mümkün değil.

Peki yeni çıkan yasadan kimlerin haberleri var bence yok peki burda suçlu kim kimi suçlayacağız.

Kırşehir’de en çok dönerci sayısı Eski Ankara Caddesinde bulunmakta ve bu dönercileri denetleyen birimler yetkili kurum kuruluşlar kimler?

Peki bu kadar kurulan ve izin veren yetkili kurum ve kuruluşlar hijyenik bir ortamda yediğimiz o dönerlerin ne kadar gıda koteksine uyduğunu denetliyor?

Peki hazırlanan bu dönerlerin depoları yada imalathaneleri ne kadar temiz?

Bilinmiyor evet halkın hemen hemen hergün yediği dönerciler ne kadar denetlendiği büyük bir muaamma içerisinde birileri koltuğunda oturup benmi denetliyecem diyor.

40 Arena gazetesi olarak Sayın Valimiz Necati Şentürk’ü bu konuda yetkili kurum ve kuruluşlarda çalışan görevli personelleri göreve davet etmelerini istiyoruz.

Neden birileri koltuğunda oturduğu yerde maaş alıyor neden halkın sağlığıyla oynanmasına izin ve müseama veriyorlar.

Halkın yediği içtiği gıdaları Kırşehir’de denetleyecek kurum kuruluş ve yetkililer yokmu yoksa!

Oysaki Kırşehir’de en basidinden günü birlik olarak tüketilen bu dönercilerin imalathaneleri denetlense göz yumulmasa bu şehrin halkına en büyük iyilik yapılmış olacak.

Oysaki mecburen denetlenmesi gereken ve imalathaneler hiç bir şekilde denetlenmiyor ve halkımızın önüne nasıl bir şartlarda yoksa hijyenik olup olmadığını bilmediğimiz halkımızın önüne servis ediliyor.

Bu konu yıllardır süre gelen ve tartışılan bir konu halkın yediğine içtiği şeylerle kimler nasıl oynuyor ne hileler yapılıyor.

Aynı gün bitmeyen dönerler ertesi günkü dönere mi! takılıp halkımıza tekrar servis ediliyor.

Birileri Kırşehir halkının sağlığıyla oynuyor ve birileri oturduğu yerden maaş alıyor ve o birileride döner yiyor.

Burdan Sayın Valimiz Necati Şentürk’e 40 Arena Gazetesi olarak sesleniyoruz halkımızın sağlığıyla oynamasınlar oynatmayın bu konuda yetkilileri göreve çağırın bu bizim sizden istediğimiz en doğal hakkımız.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN