SİZ DE ELEŞTİRİLMELİSİNİZ

27 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1926 defa okundu.
SİZ DE ELEŞTİRİLMELİSİNİZ

mevlütGünümüz toplumlarında doğru bilinen yanlışlarında bir tanesi de öyle sanıyorum ki eleştirinin ne olduğudur.Eleştiri denilince akla hep olumsuz şeylerden bahsetmek gelir. Oysa eleştiri yanlışın anlatıldığı kadar doğrunun da dile getirilmesidir.
Eleştiri;sanat, bilim, siyaset gibi toplumu ilgilendiren her konuda derinlemesine bir araştırma yaparak incelenen konunun iy ve kötü bütün yönlerini ortaya koymaktır.
Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama bir tanımdan da anlaşılacağı üzere eleştiri sadece kötü olanı değil iyi olanı da gözler önüne sermelidir. Ama görüyorum ki bazı yerel gazeteler bunun tam tersini yapıp sadece iyi olanı vermeye çalışıyorlar. Elbette iyi olanı da yazmalı, halka duyurmalı ama bunu yaparken yanlışlarda göz ardı edilmemelidir.
Bir şehrin kalkınması için iyi şeyler yazıp, çizmeyi yetmeyeceği gibi daha da ileri gidip yada bir tutumda yazılar yazmak o şehri ileri götürmez. Elbette herkesin siyasi bir görüşü farklı olabilir ama bu farklılık yanlışı doğru gibi göstererek olmamalıdır.
Herşeyin gözler önüne serilebilmesi için en büyük görev yerel medyalara düşerken üç beş şakşakçı nedense sadece pohpohlama peşindedir. Asla yetinmek şöyle dursun hiç olmayanı bile varmış gibi göstererek halkın gözünü boyamaktadırlar. Pohpohlanan kişi yada kurum bir gün o makamdan inince yada gidince Yerel gazete çalışanları şehirlerindeki tüm güzel işleri yazabildikleri cesarette, yanlış ve aksak yönleri de cesurca yazabilmelidir. Öyleki bir şehrin ilerlemesi için yanlışın dile getirilmesi gerekmektedir. Yanlışı söyleyeceksin ki doğruyu bulsunlar, Çirkini söyleyeceksin ki güzeli yapsınlar, olmayanı söyleyeceksin ki olduru versinler…İşte bu yüzden ben de tüm cesaretimle yandaş medyaya sesleniyorum;Şehrinizin kalkınmasını, gelecek nesillerin güzel bir Kırşehir’de yaşamasını istiyorsanız doğruları yazmaktan çekinmeyiniz. Çünkü görüyorum ki eleştirisizsiniz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN