Siyaset Rüzgârı Esiyor

27 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
555 defa okundu.
Siyaset Rüzgârı Esiyor

Ard Arda Gelen Aday Adaylığı açıklamaları tüm hızıyla devam ediyor.

Siyaset Rüzgârı Esiyor

Çalışma ve İş Kurumu Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya görevinden istifa ederek 27. Dönem Kırşehir Ak Parti Milletvekilli Aday Adayı olduğunu açıkladı. Arda arda gelen istifalar sonrası seçimin nabzını yükseltirken, ülkemizde yaşanan iç savaşlar nedeniyle erken seçim kararı alındı bizde bu süreç için Milletvekili aday adaylığımızı koyduk diyen Ülgen Kaya, şöyle devam etti,

“HER SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKMAYI BAŞARMIŞTIR”

“Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir araya gelerek Ülkemizde yaşanan iç ve dış olayları değerlendirmeleri neticesinde bir erken seçim kararı alındı. Ülke olarak inşallah 24 Haziran’ da erken seçime gidiyoruz,  yapılacak seçimin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. 2002 yılından beri milletimizin daha müreffeh bir yaşam standardına kavuşması için gece gündüz demeden çalışan ve vatandaşlarımızın her geçen gün daha büyük bir desteğini arkasında hisseden AK Partimiz her seçimden zaferle çıkmayı başarmıştır”

KAYA, BAŞLADIĞI YERDE

“Milletimize hizmet yolunda AK Partinin kuruluşu olan 2001 yılı ile birlikte İlk üyelerinden olduğum ve devamında AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı yönetiminde bir nefer olup çalışmaya başladığım, Partimizin birçok birimlerinde yılmadan yorulmadan görev yapmaya devam ettim. Yine 2003 Yılında AK parti Kırşehir Gençlik Kolları İl Başkanlığı gibi şerefli bir görev tarafıma tevdi edilmesi ile birlikte 2006 Yılına kadar büyük bir onur ile görevime devam ettim. Sonrasında devlet memurluğu görevine başlamam hasebiyle yüreğimde AK Partinin gönüllü bir neferi ve candan destekçisi olarak hayatıma devam ettim”

“YOĞUN TALEP SONRASI İSTİFAMI VERDİM”

“Bir dönem TC Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğünde (B.H.İ.M) Müşaviri olarak çalışma fırsatı bulduğum Cumhurbaşkanımızın Yeni Türkiye’ nin inşa sürecinde son dönemlerde Ak Parti teşkilatlarında yeni yüzlere ve gençlere fırsat vermesiyle birlikte, Özellikle son zamanlarda partili partisiz hemşerilerimizden, dostlarımızdan milletvekili adayı olmamız yönünde yoğun talep olması ve geniş kapsamlı istişarelerimiz ile Doğup büyüdüğüm yaşadığım memleketime duyduğum hizmet etme gayesi nedenleri ile birlikte Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü görevimden istifa ederek AK Parti Kırşehir Milletvekili aday adayı olduğumu sizlerin huzurunda açıklıyorum”

“VAKİT KAYBETMEDEN ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLAYACAĞIZ”

“İnşallah Ülkemize, Memleketimize hizmet etme azmi ile çıktığımız bu yolda yetkiyi almamız halinde ağabeylerimizden aldığımız hizmet çıtasını daha da yukarılara çıkararak, Kırşehir’ in daha ileri, marka bir şehir olması için ve mensubu olmaktan onur duyduğum bu kutlu davaya daha çok hizmet üretmek adına vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle 24 Haziran 2018 de yapılacak olan erken seçimin ülkemize, milletimize ve İslam alemine hayırlar getirmesini cenabı Allah (cc)’dan niyaz ediyorum.”

AK PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ A. ADAYI METİN ÜLGEN KAYA KİMDİR;

1979 yılında Kırşehir’de doğdu, İlk, Orta ve Lise Eğitimini Kırşehir’ de tamamlamıştır.

Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinden lisans mezunu olan KAYA, akabinde İşletme Yönetim ve Organizasyon üzerine Yüksek Lisans – Master Programını tamamlayarak, Kamu Personel Rejimi, Devlet Bürokrasisi, Stratejik Yönetim gibi birçok akademik araştırma ve çalışmalara imza atmıştır.

2001 Yılında Ak Partinin kuruluşuyla birlikte ilk üyelerinden olan Metin Ülgen KAYA, Kurucu Gençlik Kolları İl yönetiminde bir nefer olarak çalışmaya başlamış olup, 2003 – 2006 yılları arasında AK Parti Kırşehir Gençlik Kolları İl Başkanı olarak görev yapmıştır.

2006 – 2009 yılları arası T.C Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü (B.H.İ.M) Müşaviri olarak üst düzey bürokrasi de yerini almış ve birçok kamu kurum ve kuruluşlarında stratejik danışmanlık görevlerini ifa etmiştir.

2010 – 2016 Yılları arası Kırşehir Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumunda çeşitli kademelerde görev ve yöneticiliklerde bulunmuştur.

2016 yılında Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevine atanan KAYA, 24 Haziran 2018 de yapılacak olan erken seçimde AK Parti Kırşehir Milletvekili A. Adaylığı için görevinden 26 Nisan 2018 tarihinde ayrılmıştır.”

(Haber Merkezi)

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN