SİVRİSİNEKLER İLLALLAH ETTİRDİ

6 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
288 defa okundu.
SİVRİSİNEKLER İLLALLAH ETTİRDİ

sivrisinekKırşehirli Vatandaşlar Yaz Aylarının ve Sıcakların Gelmesiyle Sivrisineklerin Çoğalmasına Sebep Oldu

Belediyenin ilaçlama yapmasına rağmen azalmayan sinekler vatandaşı bıktırdı. Kırşehirli vatandaşlarla yaptığımız röportajda :”Bu sinekleri önlemek için kullanılan ilaçlar size zarardan başka hiçbir işe yaramaz. Hele ki evde çocuk varsa bu ilaçları kullanmaya tereddüt edersiniz. Belediyenin ilaçlama yapmasına rağmen hala evimizde sinekler var. Çocuklar olduğu için ilaç kullanamıyoruz. Diğer ilaçların zaten hiçbir etkisi olmuyor. Yazın gelmesiyle birlikte sivrisinekler de ortaya çıktı. Pikniğe gittiğimizde sinekler yüzünden her yerimiz ısırılıyor daha sonrada kaşınıyor. Havalar sıcak olduğu için pencere açıyorsun bütün sinekler eve girmiş bıktık artık. Doğal ilaçlar olsa çok iyi olur. Ev yapımı ilaçları rahatlıkla evimizde kullanabiliriz. İçimiz rahat etmiş olur en azından.” İfadeleri kullandı. 40 Arena Gazetesi olarak sizin için en etkili ilaçlardan bazılarının tarifini vereceğiz.  En iyi tarafı, evdeki malzemelerle hazırlanan doğal maddeler olmaları, alerjiniz veya çocuklarınız varsa bile kullanabilirsiniz.

SARIMSAKLI SİVRİSİNEK KOVUCU

Bunun sivrisineklere karşı en etkili kovucu olduğu söylenir. Bebe şampuanı, 1 litre su ve 30 diş sarımsağa ihtiyacınız olacak. Sarımsak ve suyla demleme çay hazırlayın, homojen bir karışım elde edene dek şampuanın içine dökün. Sivrisineklere açık olan bölgelere (kollar, yüz ve ayaklar) sürün.

OKALİPTÜSLÜ SİVRİSİNEK KOVUCU

Bunun için 250 gram okaliptüs yaprağı ve 1 litre su gerekiyor. İkisini beraber yapraklar kokusunu suya verene dek 45 dakika boyunca kaynatın. Hala sıcakken evinizdeki nemli alanlara, kapı ve pencere kenarlarına dökün. Sivrisinekler içeri girmeyecektir

PAPATYALI SİVRİSİNEK KOVUCU

250 gram papatya çiçeği ve bolca suya ihtiyacınız olacak. Papatyayı iyice yıkayın ve cildinize sürtün. Her iki saatte bir tekrarlayın.

BADEMLİ SİVRİSİNEK KOVUCU

Çok etkili ve hafif olduğundan bebekler ve çocuklar için en uygun olanıdır. Sivrisinekler, kendilerini savunmayı bilmediklerinden bebekleri tercih ederler. Malzemeler: 100 ml badem yağı, 20 damla ıtır çiçeği (geranium) yağı, 20 damla fesleğen yağı. Bu üçünü karıştırın ve cildinize uygulayın.

LAVANTALI SİVRİSİNEK KOVUCU

Size gereken 100 ml lavanta yağı ve nemlendirici bir krem. İkisini karıştırarak doğrudan uygulayın. Kendinizi çok ferah hissedecek ve sivrisineklerden korunacaksınız.

SİTRONELLALI SİVRİSİNEK KOVUCU

Sitronella (idris otu diye de bilinir) sivrisinek ve diğer böcekleri kovan bir maddedir. Kendinizi ve ailenizi sivrisineklerden korumak için sitronella yağını sprey, losyon veya ıslak mendil şeklinde bulabilirsiniz.

OKALİPTÜSLÜ SİVRİSİNEK KOVUCU (2. TARİF)

Okaliptüs yağı çok hoş bir aramaya sahip olup sivrisinekleri de uzaklaştırır. Cildinize uygulayın ve 6 saatte bir tekrar edin. Etkisini güçlendirmek isterseniz kekik, fesleğen, limon veya yarpuz yağı ile karıştırabilirsiniz.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On