SINIR TANIMAYAN DOLANDIRICILARIN BU TUZAĞINA DİKKAT!

13 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
314 defa okundu.

“Facebook’da bir yakın arkadaş veya akrabanızın profil resmini birebir kopyalayarak yeni bir hesap açıyorlar, ve arkadaşlık isteği yoluyla hesabı çalarak sizinle sohbete geçiyorlar”

 SINIR TANIMAYAN DOLANDIRICILARIN BU TUZAĞINA DİKKAT!

Dolandırıcıların en çok tercih ettiği mecralardan biri de hiç şüphesiz “Facebook” hesapları oluyor.

Facebook” üzerinden hesap çalan ve kendisini çaldıkları hesabın sahibi gibi davranıp, vatandaşları dolandırmaya kalkan kişiler aldı başını gidiyor

Daha önceden ele geçirdikleri hesaplara giriş yapan ve ele geçirdikleri hesapta ekli olan arkadaşlara mesaj atan dolandırıcılar bu defa sert kayaya çarptı.

İlimiz de ikamet eden “facebook” kullanıcısının hesabını ele geçiren zanlılar, iletişim kurdukları Fatih Kayaoğlu’nu dolandırmaya kalkınca gerçekler gün yüzüne çıktı. Arkadaşıymış gibi davranan dolandırıcıların yapmış oldukları yöntemi ise Kayaoğlu, şu şekilde anlattı;

HESAP ÇALINIYOR YA DA KULLANILAN HESAPTAN FOTOĞRAF ALIP YENİ BİR HESAP DAHİ AÇILABİLİYOR

“Facebook hesabı çalan zanlılar, çaldıkları hesaptaki ekli olan arkadaşlara mesaj atıyor. Üstelik bunu sohbet Kısımından yapıyorlar. “Merhaba canım” veya “nasılsın canım” gibi cümleler yazıyorlar. Bu cümlelerin nedeni ise dolandırıcılığa maruz kalan kişi arkadaşının hesabının ele geçirildiğini anlamaması. Bu aralar oldukça yaygınlaşan bu dolandırıcılara karşı oldukça dikkatli olmak lazım. Benimde başıma gelen olaylarda sizin de dikkatli olmanız tavsiyesi ile Facebook’da bir yakın arkadaş veya akrabanızın profil resmini birebir kopyalayarak yeni bir hesap açarak sanki tekrar arkadaşlık isteği gibi sizi ilk başta yanıltabilir ya da sizin kullandığınız hesabı çalarak sizinle sohbete geçenlere itibar etmeyin” diyerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN