ŞİMDİ OKULLU OLDUK SINIFLARI DOLDURDUK

28 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1231 defa okundu.
ŞİMDİ OKULLU OLDUK SINIFLARI DOLDURDUK

DSC_1593

 

Türkiye genelinde ve Kırşehir’de 2015-2016 eğitim öğretim yılı heyecanı dün başladı. Kırşehir’de eğitim öğretim yılı kutlamaları Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen törenle kutlandı. Kutlamalarda velilerin, öğretmen ve öğrencilerin heyecanı doruktaydı.

 

Türkiye genelinde ve Kırşehir’de dün okullar açıldı. Öğrenciler yeni eğitim öğretim sezonun ilk heyecanını çalan ilk ders zili ile yaşadı.

Kırşehir’deki kutlamalar sabah saatlerinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İş Bankası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumu ile başladı. Daha sonra tören Cumhuriyet İlkokulu’nda devam etti.

Törene Vali Necati Şentürk, Milletvekili Salih Çetinkaya, MEB Müsteşar Yardımcısı Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, eğitimde zirvede olan Kırşehir’in eğitim kalitesini çok daha ileri noktalara taşıdığını söyledi.

Öğrencilerin geleceğin teminatı olduğunu ifade eden Vali Necati Şentürk, “Toplam 232 okulda 42500 öğrenci ile 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına başlıyoruz. Amacımız bu öğrencileri millî ve manevî değerlere saygılı, bilinçli, donanımlı bireyler olarak yetiştirerek geleceğe hazırlamaktır. Devletimiz, öğrencilerimizin daha iyi imkânlarda eğitim görmeleri için çalışmalar yürütmektedir.” dedi.

MEB Müşteşar Yardımcısı Mustafa Hilmi Çolakoğlu da konuşmasında, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okuduğu 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Kutlama Programı, 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine ‘Hoşgeldiniz’ çiçeklerini sunmalarının ardından öğrencilere ders kitapları dağıtıldı.

Vali Şentürk’e ‘Amca’ diyen öğrenci protokolü güldürdü

Sınıflara giren protokol üyeleri öğrencilerle hoş sohbetler ederek, kitaplarını dağıttı. Öğrencilerin Vali Necati Şentürk’e ‘Amca’ diyerek hitap etmesi protokol üyelerinin  tebessümüne neden oldu.Öğrenciye Vali Necati Şentürk’ün Kırşehir’in Mülki Amiri olduğunu Milletvekili Av. Salih Çetinkaya söyledi. Milletvekili Çetinkaya öğrenciye hitaben; “‘Amca’ dediğin adam kim biliyor musun? O Kırşehir’in en üst protokol üyesi. Kırşehir’in Mülki Amiri.” diyerek Vali Şentürk’ü öğrencilere tanıttı. Daha sonra öğrenciler hep bir ağızdan Vali Amca diyerek Vali Necati Şentürk’e seslendi. Vali Şentürk kitapları öğrencilere dağıtmadan önce öğrencilere “Rabbimiz devletimize milletimize zeval verme” diye dua ettirdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN