SIKI DENETİM SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

10 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
317 defa okundu.
SIKI DENETİM SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

asansor151Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Asansörlerde Sıkı Denetimlerin Sonuç Vermeye Başladığını belirtti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın, asansörlerin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için geçen yıl ve bu yıl yapılan düzenlemelerin meyvelerini toplamaya başladıklarını belirtti. Bakan Fikri Işık açıklamasında;”Sıkı denetim ve online takip sayesinde geçtiğimiz yıllarda yüzde 65’ler seviyesinde olan kırmızı etiketli güvensiz asansörlerin oranı, bu yıl yüzde 50’lere geriledi” ifadelerine yer verdi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, teknik ve idari altyapı sayesinde asansörlerin takip ve kontrolünde teknoloji kullanımına başlandığını dile getirdi.

Periyodik kontrolleri yapılan asansörlere öncelikle bir kimlik numarası verildiğini ve denetim kayıtlarının, asansör takip sistemine bu kimlik numarasıyla girildiğini anlatan Işık, “Asansör takip sistemi sayesinde, ülkemizdeki asansörlerin tamamının güvenlik durumları Bakanlığımızca anlık olarak online takip edilmektedir. Asansörlerin güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için geçen yıl ve bu yıl yaptığımız düzenlemelerin meyvelerini toplamaya başladık.2014’te yıllık periyodik kontrolü yapılan asansör sayısı 167 bin iken bu yıl henüz kasım ayı itibarıyla söz konusu sayı 210 bine çıktı.                 Önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek etkin periyodik kontroller neticesinde bu oranların daha alt seviyelere getirilmesi sağlanacaktır 2016 yılında da asansörlerin periyodik kontrollerinin yapılmasına yönelik çalışmalar etkin olarak sürdürülecek ve bu kontrolleri gerçekleştiren A tipi muayene kuruluşlarının faaliyetleri sıkı bir şekilde denetlenecek” ifadelerini kullandı.

                ASANSÖR EYLEM PLANI

Asansör Eylem Planı çerçevesinde duyurulan ve yönetmeliğin hazırlanması sırasında çalışmaları tamamlanarak hizmete alınan veri tabanı ile periyodik kontrol faaliyetini yapmakla yetkilendirilen muayene kuruluşlarının kontrolünü yaptığı asansörlere ilişkin veriler, anlık olarak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca tarafından takip edilmeye başlanmıştı. Bu sayede Bakanlık, bir muayene kuruluşunun hangi asansörü, hangi kriterler gözeterek, ne şekilde muayene ettiğini takip etmeye başladı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On