SGK Yeni Hizmet Binasına Kavuşuyor

6 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
279 defa okundu.
SGK Yeni Hizmet Binasına Kavuşuyor

adsizSosyal Güvenlik Kurumu  Kırşehir İl Müdürlüğü’ne yapılacak yeni hizmet binasının yapımı için çalışmalara onay verildi.
Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’nü ziyaret eden Sosyal Güvenlik Kurumu İnşaat Emlak Daire Başkanı İsmail Ertüzün, Kırşehir’e yapılacak yeni hizmet binasının yapımına ilişkin görüşmelerde bulunarak, incelemelerde bulundu.

Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ziyaretinde İl Müdürlüğü binasında incelemede bulunan İsmail Ertüzün, Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü H. Mehmet Akdeniz’den hizmet binası hakkında bilgi aldı.
İsmail Ertüzün, İl Müdürlüğü’nün yeni yapılacak hizmet binası ile çok modern ve ferah bir fiziki ortama kavuşacağını belirtti.
Yeni yapılacak hizmet binası ile vatandaşa güzel bir fiziki ortamda hizmet verme imkanlarına kavuşacaklarını ifade eden İl Müdürü H. Mehmet Akdeniz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek SGK İnşaat Emlak Daire Başkanı Sayın İsmail Ertüzün’e hizmet binası ile ilgili verdiği destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

SGK BİNASININ YENİLENME SÜRECİ
Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet binası aynı arsa üzerine yapılacak. İnşaat süresince Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, eski Müftülük binasında hizmet vermeye devam edecek.
Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne (SGK) yeni hizmet binası yapılması kararı 2016 yatırım programında yayınlanmıştı. Yeni hizmet binası, İl Müdürlüğü’nün Medrese Mahallesi’nde olan mevcut alanına yapılacağından dolayı bu süre içerisinde SGK İl Müdürlüğü, eski müftülük binasında devam edecek.
SGK hizmet binasının yenilenme kararına ilişkin Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, “2016 yılı içerisinde eski SGK hizmet binasını yıkarak ihalesini yapacağımız yeni hizmet binasının yapımına başlamayı planlıyoruz. Bu süre içerisinde SGK İl Müdürlüğü’müzü 106 personeli ile eski Müftülük binasında misafir edeceğiz. Bu süreç içerisinde ise SGK ile işleri olan vatandaşlarımızın işlerini çok daha rahat ve pratik bir şekilde çözebilecekleri bir hizmet binasını inşa edeceğiz. Mevcut SGK İl Binası 3500 m2 kapalı alanda hizmet veriyorken yeni yapılacak bina 4500 m2lik bir hizmet alanına sahip olacak. Konferans salonları ve vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu birçok fiziksel ihtiyaca cevap verecek olan bu yapı ile sosyal güvenlik hizmetlerinin en iyi şekilde verilmesini amaçlıyoruz”dedi.
Kırşehir’de depreme dayanıksız olması dolayısıyla birçok kamu kurum ve kuruluş hizmet binalarının yanı sıra çok sayıda okul yıkılarak yeniden inşa edilirken, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü de, yıkılacak, yeni ve modern binada hizmet verecek. 5 bin metrekare alana yapılacak Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının yapımı için çalışmalara başlandı.
2013 yılında Deprem Yönetmeliği’ne göre SGK İl Müdürlüğü hizmet binasında yapılan depreme dayanıklılık testi sonucu binaya çürük raporu verilmiş, 1994 yılında yapılan ve eski bir yapım olan binada güçlendirme çalışmasının yapılması noktasında da bakım ve onarım maliyetinin yüksek olması dolayısıyla yıkım kararı alınmıştı.
Vatandaşların daha rahat ulaşabilmesi için şehir merkezine daha yakın bir yerde yapımı planlanan ve bu noktada arsa arayışı içerisinde olan SGK İl Müdürlüğü, yeni hizmet binasını mevcut binanın bulunduğu alana yapma kararı aldı. 2014 yılı yatırım programına alınan yeni binanın projesi tamamlanırken, projeye göre 5 bin metrekare kapalı alana yapımı öngörülen yeni hizmet binası için Mayıs ayında yıkım ve yapım ihalesinin yapılacağı ve Ağustos ayında mevcut binanın boşaltılarak Ankara‐Kayseri Karayolu altındaki eski Müftülük binasında hizmet vereceği bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN