Sezondan Umduklarını Bulamadılar

4 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
588 defa okundu.
Sezondan Umduklarını Bulamadılar

Kırşehir Uzun Çarşı Doğa Pide Fırınında Uzun Yıllar Çalışan Yusuf Apaydın, Pide Yapmanın Püf Noktalarından Bahsetti

 

12 senedir pide işi ile uğraşan ve Kırşehir Uzun Çarşı Doğa Pide Fırınında pide ustası olan Yusuf Apaydın, pide yaparken yapılması gereken önemli noktalardan birinin soğuk su ve buz kullanılması gerektiğini kaydetti.

Uzun çarşı esnaflarının bitme noktasına geldiğinin de altını çizen Apaydın, pideye olan rağbetin eskisi gibi olmadığını söyledi.

ESKİ RAĞBET YOK

Pidenin yapımında mayanın da önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Apaydın, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “12 senedir bu işle uğraşıyorum. Sadece pide üzerine çalışıyoruz. Her ustanın kendine özgü sırları vardır. Bizde pide yaparken damak tadına uygun olabilmesi için dikkat ediyoruz. Pidendin mayası ve unu çok önemli. Hamura lezzet vermesi için soğuk su buz kullanmak şarttır. Talep ise eskisi gibi değil. Eskiden işlerimiz baya iyiydi ama şimdi çok durgun. İşlerimizdeki durgunluk sezon başından beri öyle umduğumuz gibi iş hiç olmadı. Pidemizin fiyatları ise, Kıymalı, kaşarlı 7 TL, kuşbaşı 8, karışık 10 TL” şeklinde konuştu.

 

HABER:NURTEN CEYLAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On