Şeyh Edebali Anma Töreni Düzenlendi

25 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
337 defa okundu.
Şeyh Edebali Anma Töreni Düzenlendi

Vali Necati Şentürk, Osmanlı Devletinin Manevi Ve İdari Mimarlarından Şeyh Edebali’yi Anma Törenine Katıldı

Mucur ilçesinin İnaç Köyü’nde yer alan Şeyh Edebali Camii bahçesinde düzenlenen programa Vali  Necati Şentürk’ün yanı sıra Eski Kültür BakanıGökhan Maraş, 22. Dönem MilletvekiliHacı Turan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Şeyh Edebali Kültür Dayanışma Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Mahmut Kayaoğlu, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Vali Necati Şentürk, Şeyh Edebali’yi rahmetle andıklarını söyledi. Şeyh Edebali Camii bahçesinde anma programına katılan vatandaşlara hitaben konuşan Vali Necati Şentürk, “Ahilik bir nizam-ı alem ülküsüdür. Öyle ki Ahilik, Selçuklu ve Osmanlı Devletine ruh ve nefes üflemiştir. Eğer biz 400 çadırlı bir aşiretten, bir cihan imparatorluğu çıkartmışsak bunu medeniyet projesi olan Ahilik teşkilatına borçluyuz. Şeyh Edebali’nin ilkesinde iktidar her şeye gücenmez, küsmez, hoşgörülü olur anlayışı vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü sürekli kullanmaktadır. Bizler günümüzde bu ilkeleri hayata geçirsek, dünyada yeniden nizam-ı alem ülküsünü hakim kılarız. Yeryüzünde, gönül coğrafyamızda ve islam dünyasında kan durur, gözyaşı durur. Üç büyük Ahi vardır: Ahi Evran’ın üstadı Evhadi Kemali, Ahi Evran-ı Veli ve Osmanlının kuruluşunu fiilen ve manen mayalayan Şeyh Edebalı. Ayrıca, bugünkü anma töreninin daha coşkulu geçmesi için Erzincan’dan atlı spor kulübünü getirdik. Hani diyordu ya eskiler, biz at sırtında doğar, at sırtında ölürüz. At, kültürümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Şeyh Edebalı’nın bir sözü var: ‘Ey oğul! Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.’ Bu duygularla, Şeyh Edebalı’yı rahmetle anıyor, törene katılanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Yapılan diğer konuşmaların ve 48. Hükümet Kültür Bakanı Gökhan Maraş’ın Şeyh Edebalı hakkında verdiği konferans ile devam eden program, İl Müftüsü Osman Arslan’ın yaptığı dua ve Erzincan Atlı Spor Kulüplerinin cirit gösterisi ile sona erdi.

Valilik Basın Büro

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On