SEYFE GÖNÜLLÜLERİ FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ

3 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
277 defa okundu.
SEYFE GÖNÜLLÜLERİ FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ

FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Seyfe Gölü Kuş Cenneti gönüllüleri, farkındalık oluşturmak için Kırşehir merkezden Seyfe Gölüne kadar pedal çevirdii.
Seyfe Gölü Ekoloji Dernek Başkanı Ömer Çetiner, bünyesinde 187 kuş türünü barındıran Seyfe’ye önem vermek ve dikkatleri Seyfe üzerine çekmek için yapılan etkinliği önemsediklerini söyledi.
Kent park üzerinde başlayan ve Seyfe Gölünde sona eren yaklaşık 5 kilometrelik alanda Seyfe gönüllüleri pedal çevirirken kuş türlerini de izleme imkanı buldu.
Seyfe Gölüne dikkat çekmek için düzenlenen etkinliğe, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Şuurlu Öğretmenler Derneği, Ahi Evran Bisiklet Topluluğu, Bidost Bisiklet Topluluğu, Petlas Bisiklet Topluluğu bisikletçileri ve gönüllü bisikletçiler katıldı.
Yapılan bisiklet turu hakkında bilgi veren Seyfe Gölü Ekoloji Dernek Başkanı Ömer Çetiner, “Seyfe Gölü kuş cennetini gönüllü pedallar dediğimiz bir grup Kırsehir’den başlayarak Seyfe Gölüne kadar pedal çevirdi. Mucur’dan başlayarak Seyfe Gölüne kadar geldiler. Dönüş olarak da Seyfe Gölünden başlayarak Boztepe güzergahına ulaştılar.Yorucu ve zevkli bir bisiklet turu olduğunu düşünüyorum. Hatta bu dostların sayesinde bende ilk defa 5 kilometrelik alanda bisiklet kullanma şansına sahip oldum.”dedi.
Seyfe Gölü Kuş Cenneti bünyesinde 187 çeşit kuş türünü barındırıyor.
(EÖ-AÖ-Y)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN