Seyfe Gölü’ne Can Suyu

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
216 defa okundu.

 

SEYFE GÖLÜ KUŞ CENNETİNE YILLAR SONRA CAN SUYU OLACAK SU KANALI TEMİZLEME ÇALIŞMASI DEVLET SU İŞLERİ (DSİ) TARAFINDAN YAPILDI. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Seyfe Gölü Kuş Cennetine Yıllar Sonra Can Suyu Olacak Su Kanalı Temizleme Çalışması Devlet Su İşleri (DSİ) Tarafından Yapıldı
Seyfe Gölü Ekoloji Dernek Başkanı Ömer Çetiner, yağışlardan dolayı gölde su sıkıntısı yaşandığını, bundan dolayı bir an önce acil çözüm bulunması gerektiğini söyledi. Bölgedeki ürün çeşitliliğinin de yağış azlığından dolayı zarar gördüğünü belirten Dernek Başkanı Ömer Çetiner, “Dernek olarak önerimiz su giriş kılçık kanallarının temizlenmesi olmuştu. DSİ tarafından önerimiz dikkate alındı ve bazı kanallar temizlenmeye başlandı. Kuşlar için kısa süreli de olsa can suyu akışı başlatıldı.” dedi.
Acil önlemlerin kendilerini mutlu etse de, kalıcı önlemler alınması gerektiğini ifade eden Dernek Başkanı Ömer Çetiner, “Kuşlar, dinlenmek ve su içmek için Seyfe’de duruyor. Bu nedenle can suyu denilebilecek su göle ulaştı. Acil bu tür çözümler bizleri mutlu ediyor ama kalıcı çözümlerin olması daha da önemli. Yöreden alınan içme sularının başka bir alternatifi bulunmalı Malya ve Horla denilen mevkide derin kuyu pompaları var. Buralardan alınan su miktarının kontrol altına alınması sulama çeşitliliğinin mutlaka değiştirilmesi gerekiyor.” diye konuştu.
Seyfe Gölünün doğal SİT alanı ilan edildiğini bildiren Çetiner, “Göl alanı birinci derece SİT alanı, RAMSAR sözleşmesi ile koruma altına alınmış bir bölge ve yüzlerce kuş çeşitliliğini bir arada barındırıyor. Bu nedenle yapılan her türlü çalışmayı önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On