SEYFE GÖLÜ’NDE JAPON RÜZGARI ESTİ

10 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
394 defa okundu.
SEYFE GÖLÜ’NDE JAPON RÜZGARI ESTİ

japon-turistler-seyfe-golu-nde-7583754_x_o

Seyfe Gölü Japonya’dan gelen turistlere ev sahipliği yaptı. Turistler güneşin doğuşunu izledi, gölün fotoğrafını çekti.

 

Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Kırşehir’e gelen Japon turistler, Seyfe Gölü Kuş Cenneti’nde güneşin doğuşunu izledi.

Kırşehir’in doğal güzelliklerini tanıtma ve alternatif turizmi çeşitlendirme amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 32 Japon turisti kentte ağırlarken Japon turist kafilesi, gece saat 04.00’de Mucur ilçesine bağlı Seyfe Gölü Kuş Cenneti’ne giderek göl kenarındaki höyük üzerinden güneşin doğuşunu izledi. Japon turistler güneşin doğuşunu izlemelerinin ardından göldeki kuşları yerinde gözledi. Kuşların fotoğrafını çeken turistlere, göl hakkında bilgiler verildi. Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, programın, Kırşehir Valiliği ve JICA (Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı) ile ortaklaşa düzenlendiğini söyledi.
Japon turistleri kentte ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Eraslan, “Doğasever bir grubumuz. Önce Tuz Gölü’ne uğradılar sonra da Kırşehir’e geldiler. Güzel zaman geçiriyorlar” dedi.

Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı Ömer Çetiner ise konuşmasında; “Seyfe Gölü’nde güneşin doğuşu sırasında ilk etapta her taraf kıpkızıl oluyor. Ardından güneşin saniye saniye doğuşuyla mükemmel bir yansıma ortaya çıkıyor” ifadelerine yer verdi. Ziyaret sayesinde farklı mekanları keşfetme imkanı bulduklarını dile getiren JICA Başkanı Mayumi Endo ise Kırşehir’in çok zengin bir doğaya ve tarihe sahip olduğunu söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN