SEYFE GÖLÜ KORUNACAK

6 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
421 defa okundu.
SEYFE GÖLÜ KORUNACAK

Seyfe Gölü’nde incelemelerde bulunan Vali Necati Şentürk, “Seyfe Gölünü Koruyacağız.” dedi.

 

5

Seyfe Gölünde incelemelerde bulunan Vali Necati Şentürk, Türkiye’deki en önemli sulak  alanlardan birisi olan Seyfe Gölünün korunması için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Vali Necati Şentürk’ün Seyfe Gölü’nde yürütülen çalışmalarla ilgili olarak bilgiler aldığı inceleme gezisine, Mucur Kaymakamı Arif Yalçın, DSİ 12. Bölge Müdürü Yaşar Karagöz, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Muzaffer Canbal, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mustafa Arslan ve Seyfe Gölü Ekoloji Derneği Başkanı Ömer Çetiner, ilgili kurum amirleri ve köy halkı katıldı.

Seyfe Gölü Tabiatı Koruma Alanı Tanıtım Merkezinde, Seyfe Köyü halkının da bulunduğu toplantıda yetkililerden Seyfe Gölü ve sorunları ile ilgili görüşmeler yapan Vali Necati Şentürk, Seyfe Gölü’nün ülkemizdeki sulak alanlar arasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Seyfe Gölü’ndeki floranın muhafaza edilerek devamlılığını sağlamanın önemine işaret eden Vali Necati Şentürk; “İlgili kurumların yanı sıra çevre köylerde yaşayan vatandaşlarımızdan da Seyfe Gölünün korunması konusunda duyarlılık bekliyoruz. Seyfe Gölü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü himayesindedir. Biz yöneticilerle birlikte bölgede yaşayan herkesin başta flamingolar olmak üzere çok önemli kuş türünü barındıran bu alanı korumamız ve muhafaza etmemiz gerekiyor. Seyfe Gölü ülkemizdeki en önemli kuş göç yolu üzerinde ve zengin bir floraya sahip bir alan durumunda. Bu dengenin mutlaka korunması ve muhafaza edilmesi lazım. Herkesin buranın korunması için üzerine düşeni yapmasını çok önemsiyoruz.” dedi.

Gözlem Kulesinde kuşları da takip eden Vali Necati Şentürk’ün ziyareti, Seyfe Gölü hakkında bilgiler alması ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN