Seyfe Gölü ‘Buz Gölü’ne Döndü

17 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
202 defa okundu.
Seyfe Gölü ‘Buz Gölü’ne Döndü

GÖLÜN SON DURUMU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPAN SEYFE GÖLÜ EKOLOJİ DERNEK BAŞKANI ÖMER ÇETİNER, "GÖLDE DEVAM EDEN DON NEDENİ İLE BÖLGEDE YAŞAMAKTA OLAN KUŞLAR DA SOĞUK HAVA ŞARTLARINDAN OLUMSUZ ETKİLENİYOR.”DEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Sibirya Soğuklarının Ardından ‘Buz Gölü’ne Döndü

İç Anadolu Bölgesinin incisi Kuş Cenneti Seyfe Gölü, yurdu etkisi altına alan Sibirya soğuklarının ardından ‘Buz Gölü’ne döndü.
187 Kuş türünü bünyesinde barındıran ve nesli tükenmekte olan 27 çeşit kuş türüne de ev sahipliği yapan Seyfe Gölü Kuş Cenneti geçen hafta meydana gelen kar yağışı ve soğuk havanın etkisi ile ‘Buz Gölü’ne döndü.
Gölün son durumu hakkında açıklama yapan Seyfe Gölü Ekoloji Dernek Başkanı Ömer Çetiner, “Gölde devam eden don nedeni ile bölgede yaşamakta olan kuşlar da soğuk hava şartlarından olumsuz etkileniyor.”dedi.
“KUŞLARIN BESLENMESİ İÇİN KÖYLÜ YEMLEME ÇALIŞMASI YAPIYOR”
Bölgede yaşayan köylünün kuşların soğuk hava şartlarından etkilenmemesi için yemleme yaptıklarını kaydeden Ömer Çetiner, “Köylülerimiz zaman zaman derneğimizle birlikte kuşlara yem bırakıyor. İnşallah yağışlar devam eder. Göle su girişinin engellenme nedenini ortadan kaldırırsak, gölde olan sululuk oranını arttırabiliriz. Seyfe, kuşların toplanma noktası göç yolu üzerinde olması nedeni ile kuşların uğrak yeri. 187 Çeşit kuş türünü bünyesinde barındıran Seyfe, 27 farklı kuş türüne de zaman zaman ev sahipliği yapmakta göç yolu olması nedeni ile kuşların tamamını aynı anda görme durumumuz yok. Kuşlar, toplanıyor, yemleniyor ve Seyfe’de dinleniyorlar. Yağışlar devam ederse Seyfe’de eski güzelliklerine ulaşır.” diye konuştu.

İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On