SEYDİŞEHİR’DE AVCILAR BAYRAMI KUTLANDI

20 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
270 defa okundu.
SEYDİŞEHİR’DE AVCILAR BAYRAMI KUTLANDI

 

SEYD??EH?R'DE AVCILAR BAYRAMI KUTLANDI    Konya’nın Seydişehir ilçesinde Avcılar Bayramı av etinden yapılmış arabaşı çorbası ve pilav üstü ikramı ile kutlandı.
Geleneksel olarak her yıl kutlanan Avcılar Bayramı bu yıl Adile Baysal Kültür Evin’ de yapılan programla gerçekleşti. Düzenlenen programa, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir İlçe Müftüsü Kemal Demirel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, STK örgüt temsilcileri, avcılık ve atıcılık spor kulübü üyeleri katıldı.
Seydişehir Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Soner Güler, “Bu bayram geleneksel hale geldi. Avcılarımız günler öncesinden bu bayrama renk katmak için avlandılar. Vurdukları ördeklerle yapılan arabaşı ve pilav üstü kavurma ile bu yılda bayramımızı kutladık. Başta belediye başkanımız olmak üzere değerli misafirlerimize ve üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Seydişehir Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü üyelerinin daha önceden Afyon-Heber Gölü, Kırşehir-Hirfanlı Barajı ve Suğla Gölü’nde avlanarak vurduğu ördeklerin etinden yapılan pilav üstü kavurma ve arabaşı çorbası avcılar bayramına katılanlara ikram edildi.
Av etinden yenilen arabaşıdan sonra çay eşliğinde yapılan av sohbetin ardından program sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN