Sevim Şentürk Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

22 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
813 defa okundu.
Sevim Şentürk Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

kanser (5)Valinin eşi Sevim Şentürk, kadınların meme kanseri konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nce düzenlenen toplantıya katıldı.

 

Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya Valinin eşi Sevim Şentürk ve Sevim Şentürk’ün yanı sıra Garnizon Komutanı eşi Yaylagül Bulut, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlileri ile bayanlar katıldı.

 

Toplantıda konuşan Valinin eşi Sevim Şentürk , ülkemizde kadınlarda en sık görülen meme kanserinin erken teşhis edilmesinin, hastanın yaşama şansını artırdığını söyledi.

 

Her sekiz kadından birinin kansere yakalanma riskinin olduğunu belirten Valinin eşi Sevim Şentürk, “Kanserden korunmada, başta sigara ve alkol olmak üzere, kanser yapıcı çevresel etkenlerden uzak durulmalıdır. Bunun dışında düzenli spor yapmak, doğal gıdalarla beslenmek ve tarama programlarına katılmak hem kanser sıklığını azaltır hem de yaşam kalitesini yükseltir. Kanser, tüm doku ve organları tutan bir hastalık olması nedeniyle, erken tanısı da ancak kontrollerle mümkün olmaktadır. Ulusal toplum tabanlı Meme Kanseri Taramaları, Aile Sağlığı Merkezleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri bünyesindeki Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) tarafından yürütülmektedir,” dedi.

 

Erken teşhis amacıyla Valiliğimizce 150 bin TL’ye, Kanser Tarama Aracı olarak dizayn edilmek üzere araç satın alınarak Halk Sağlığı Müdürlüğümüze teslim edildiğini belirten Valinin eşi Sevim Şentürk, meme kanseri taramasına katılan kadınlara çeşitli hediyeler verdi.

 

Program, Halk Sağılığı Müdürü Bekir Demirbaş’ın da yaptığı bilgilendirmenin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN