“SEVGİLİ”; ESNAFA MORAL OLDU!

13 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
201 defa okundu.
“SEVGİLİ”; ESNAFA MORAL OLDU!

Tüm Yurtta Olduğu Gibi Şehrimizde de Sevgisini Göstermek İçin Sevgilisini Hediye İle Taçlandırmak İsteyen Çiftler, Çiçekçilere Olduğu Kadar, Parfümcülerde ve Gümüşçülerde, 14 Şubat Yoğunluğu Oluşturuyor.

“SEVGİLİ”; ESNAFA MORAL OLDU!

Vatandaşlar sevgililerine hediye almak için adeta birbirleriyle yarışırken, iş durgunluğundan yakınan esnaflar yaşanan yoğunluğun kendilerine moral olduğunu belirtti. Çiçekçilerde bir hayli yoğunluk oluşturan vatandaşlar kuyumcular başta olmak üzere, Gümüşçü ve parfümcülerin yolunu tuttu. 14 Şubat Sevgililer Gününe Özel İndirimler yapan Esnafların yüzünü çiftler güldürürken, hediyeleşmenin de önemine değinildi.

Hemen hemen her mağazanın ‘Sevgililer Günü’ne özel indirimler yaptığı, Sevgililer Günü için hediye almak isteyen vatandaşların çoğu hediye seçmekte zorlandı. Kırşehirlilerin en çok akın ettiği yer ise yine çiçekçiler, parfümcüler ve Gümüşçüler oldu.

İnsanların küçükte olsa sevdiğine hediye almasının büyük önem taşıdığını belirten Loris Parfümeri Çalışanı Melike Fidan;

İNSANLAR KOKULARIYLA HATIRLANIR”

“Klasik parfümlerde 3’lü setimiz 20 Lira. Deodorant ve rolon 7 lirayken Sevgililer Gününe Özel kampanyayla 5 liraya düştü.   Erkekler daha çok yoğunluk gösteriyor. Bayanlar da genelde işini son güne bırakıyor. Çiftler birbirleriyle hediyeleşmeli. En güzel hediyenin parfüm olduğunu düşünüyorum çünkü insanlar kokularıyla hatırlanır” diyerek yaptıkları indirimden bahsederken, günün anlam ve önemini de böyle özetledi.

Gümüşçü Esnafı Saniye Sarı ise yaptıkları indirimden bahsederken yoğunluk hakkında da şunları söyledi;

“KARŞISINDAKİNE DEĞER VERDİĞİNİ GÖSTERME BİÇİMİ”

“Yaz döneminde satışlarımız baya iyiydi, sonra işlerimiz durdu yine bu ara işlerimiz Sevgililer günü olması nedeniyle tekrar açıldı. Sevgililer Günü İçin İndirim yaptık. Bayan ürünlerinde Tek taş hediye, Erkek ürünlerinde ise Kuka, Olta Tespih hediyelerimiz var. Genelde erkekler yüzüklere ve tespihlere karşı daha çok ilgi gösteriyor. Göstermeliler de. Çiftler ufakta olsa birbirlerine hediye almalı. Bu tamamen düşünce, saygı ve karşısındakine değer verme açısından çok önemli. İnsanlar ufakta olsa karşısındakini düşünüyor olduğunu göstermek benim için değerli”

Sevgilisine hediye almak için çarşıya çıkan vatandaşlar “14 Şubat ‘Sevgililer Günü’ dolayısıyla sevdiğimize hediye almak için çarşıya çıktık. Umarız aldığımız hediyeyi beğenirler. Aslında önemli olan hediye almak değildir. Önemli olan onu unutmamak” dediler.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN