SESSİZ ÇIĞLIKLAR

3 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
512 defa okundu.
SESSİZ ÇIĞLIKLAR

aslıHayat bilinmeyenlerle dolu ne zaman, nerede, kim tarafından kandırılacağınızı yaralanacağınızı bilmiyorsunuz.

Ülkemizde tecavüze uğrayan o kadar çok insan var ki çoğu bilinmiyor, çoğunun da bilinse de üstü örtülüyor. Hayat biz kızlara acımasız davranıyor. Erkeğin adı çıkmıyor da kadının adı çabuk çıkıyor. Uzun zamandan beri düşünüyorum. Ben haksızlığa uğrayanların, hayalleri çalınanların sesi olmak istiyorum aslında. Onlara kimse yarım eli uzatmıyor, kimse dinlemiyor dinlese de ön yargıyla yaklaşıyor. Ben ön yargısız hayatlarını dinleyip başından geçen iğrenç olayları öğrenerek hayatlarını değiştirebilecek yöntemler bulmak istiyorum. Ülkemizde cinsel istismara uğrayan kızların elinden tutan kimse yok. İşte bu yüzden kaç kız kaderine mahkûm bir şekilde hayatını sürdürmeye çalışıyor. Tabi başına gelen kötü olaylar yüzünden karanlık hayata hapsediyor kendini. Artık cinsel istismarın yaşı kalmadı, cinsiyeti kalmadı. Küçücük çocukların hayatları mahvolurken ben sessiz kalamıyorum. Dünyadaki ve ülkemizdeki bu olayları duyunca canı yananlardan biri benim. Bu yüzden artık sessiz çığlıkların sesi olacağım.  Cinsel istismara uğrayıpta ailesine söyleyemeyen kızlara sesleniyorum bu yazımda.  İçinize atarak kendinize zarar veriyorsunuz. Söyleyince suçlu siz olarak görüleceksiniz bunu da biliyorsunuz. Ama bu olaylar susarak atlatılmıyor maalesef.

Ben bu konuda kitap yazma kararı aldım tüm acılarınızı ve size yapılan adaletsizlikleri bu kitapla fark ettirmeye çalışmayı kendime görev bildim aslında.

Evet hep susuldu susturuldu belki aileleri tarafından da suçlu görüldü bu olayları yaşayanlar. İnsanlar yardım etmek yerine kaçtı. Düşene bir tekme de ben vurayım dedi kendi kendine. Her şeye yoldan geçen çocuğa para verip yardımseverim demek değil. Asıl yardım severlik cinsel istismara uğrayanların sesi olmak, yargılamamak değil midir? Ezildiler, suçlandılar, kimisi de konuşamadı yanlış anlarlar beni diye. Hanginiz o derin yaraları, derin acıları gördünüz. Toplumumuzdaki ön yargı kalkmıyor aslında daha çok ilerliyor. Kaç genç kızın, kaç çocuğun hayatı bu yüzden karardı. Yardım edecek kimsenin olmadığını bildiği halde kaç kişi içine atarak hayatını daha da karanlığa çekti. Toplum olarak hayatı kararanların sesi olmak lazım. Adımız gelişmekte olan ülke olarak geçiyor ama düşünceler hala geri olarak devam ediyor. Siz insanlar suçsuz olanı da suçlayacak kapasitedesiniz. Cinsel istismara uğrayarak derin yara alan ruhlarına bir darbede sizin yüzünüzden vuruluyor. Acımasızlığınız diz boyu. Artık yeter kötülerin, güçlünün sesi olmak yerine iyilerini masumların sesi olmayı deneyin. Yaptığım araştırmalarda bu duyguyu yaşanlar hep ezilmiş küçümsenmiş ve uzak durularak dışlanmışlar.

Siz bir genç kızın hayallerini bilir misiniz? Durun ben size anlatayım. Küçük bir çocukken barbie bebekleriyle oynar. Oynarken hayali küçük kızımızın büyüyünce çok iyi bir anne olma isteğini yansıtır. Belli bir yaşa gelince hayallerinde mutluluk, huzur ve sevdiği adamla evlilik, o evlilikten doğan bir meyve, bir çocuk ister. Peki bizim toplumumuzdaki acımasız insanlar ne yapıyor? Genç kızlarımızın hayalini kurduğu hayatı ellerinden çalarak uçuruma sürüklüyor. Uçurumun kenarında duran birine bir tekme de toplum olarak vuruyorsunuz ve o genç kız hayatını, yaşama sevincini, gücünü, umudunu yıkıyorsunuz. İnsanlık nerde kaldı? Hangi devirde gelecek bu insanlık? Artık düşeni kaldırmayı öğrenme zamanı. Ben bu yola tek başıma başvursam da toplum dediğim kavramdan yardım istiyorum bu konu hakkında. Sessiz çığlık atanların sesi olalım ki hayaller kurulmaya devam edilmisin artık kimsenin mutluluğu elinden alınmasın.

Okuduklarıma göre  tecavüze uğrayan kızlarımız zorla onun hayatını mahveden adama veriliyormuş. Ya ben çok merak ediyorum aslında bu adalet denilen kavram, hak dediğimiz kavram, hukuk dediğimiz kavram nerede ve neden kimse bu kavramların hakkını vermiyor?

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN