Ses Yarışması Sonuçlandı

1 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
363 defa okundu.
Ses Yarışması Sonuçlandı

thumbnail_KVF_7472

Kırşehir Türkülerini Güzel Seslendirme Yarışması sona erdi. Dereceye girenleri Vali Necati Şentürk açıkladı.

Vali Necati Şentürk, Valilikte yaptığı basın açıklamasında:“Abdallık, Kırşehir’in başlı başına önemli kültürel zenginliklerinden biridir. Tarih boyunca böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır. Bizler de bu kültürel zenginliği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak maksadıyla ‘Kırşehir Türkülerini Güzel Seslendirme Yarışması’ düzenledik.

Abdallar esas itibariyle Türkmendir. Bütün türkülerinde aşk ve tasavvuf görülür. Bu kültürün kaybolmaması gerekmektedir. Abdallar, Türk Halk Musikisine en büyük katkıda bulunan gruplar olmuşlardır. Yöresel türküleri en güzel söyleyenin tespit edilmesi ile bu kültürün devamının sağlanmasını amaçladık. Bu yarışma, ulusal seviyede yapıldı. Yarışmada jürilerimiz çok titiz çalıştı. Dereceye girenlerin seçilmesinde gerçekten zorlanıldı. Yarışmada dereceye girenlerden birinciye 10 altın, ikinciye 8, üçüncüye 6 altın; dördüncüye de jüri özel ödülü olarak dört altın verilecek. İlk 10’a girenlere de 2’şer altın vereceğiz. 5 Nisan Çarşamba Günü Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek törenle yarışmada dereceye girenlere ödülleri verilecek. Ayrıca, o gün dereceye girenleri dinleme fırsatımız da olacak. Yarışmaya katılan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

İl Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Yıldız Eraslan ve yarışmanın yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı programda Vali Necati Şentürk, yarışmada dereceye girenleri ise şu şekilde açıkladı:

1-      Aldı Dert Beni isimli türküsünü söyleyen Veli Ertaş

2-      Aydost- Mehmet Şimşek

3-      Yaraladı Bu Aşk Beni – Ümit Yaşar Apaydın

4-      Jüri Özel Ödülü-Yağmur Bulandı türküsünü seslendiren- Amre Altaş

5-      Mansiyon ödülü-Çorabın Enine Bak türküsü ile Döne Aktı

VALİLİK BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN