Servisçiler dertli

3 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2621 defa okundu.
Servisçiler dertli

Servisçiler okul giriş çıkış saatlerinden oldukça dertli görünüyorlar.

Servisçiler dertliKırşehir’de okullara hizmet eden öğrenci taşıma araç sahipleriyle yaptığımız görüşmeler sonucu servisçilerin oldukça dertli olduklarını gözlemledik.

İlimiz servisçileri, bu sene uygulamaya konulan 4+4+4 eğitim sistemi nedeniyle ders saatlerinde büyük kargaşa yaşandığını belirttiler.

Bu durumun servis taşımacılığında aksaklıklara neden olduğunu ifade eden ilimiz servis şoförleri, okul giriş çıkış saatlerinin düzenlenmemesi halinde öğrencilerin ulaşımının imkansız hale geleceğini kaydetti.

Servis şoförleri 40 Arena Gazetemize yaptıkları açıklamada yeni eğitim sistemiyle birlikte uygulama konulan müfredatta öğrenci giriş çıkış saatlerinde farklılıklar olduğunu hatırlattı.

Bu durumun öğrencinin okula ulaşımını zora düşürdüğünü ifade eden servisçiler, “Yeni müfredatla birlikte ders başı yapma saatlerinde farklılıklar var. Hal böyle olunca eğitimin diğer ayağı olan servis taşımacılığında büyük sorunlar ortaya çıkıyor. Bir servisçi esnafı bu kadar farklı saat uygulamasıyla öğrencileri okullarına nasıl götürüp getirecek? ? diye sordular.

Eğitim sisteminde çocukların okullara güvenli bir şekilde ulaşımının da göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade eden ilimiz servis şoförleri, çocukların okullara ulaşımının ders müfredatı kadar önem taşıdığını dile getirdi.

Bizlerde bu sorunların bir an önce çözüme kavuşturulmasını temenni  ediyoruz.

Haber: Fahrettin TOKER

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN