Servis Araçları Yönetmeliğinde Değişiklik

17 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
629 defa okundu.
Servis Araçları Yönetmeliğinde Değişiklik

Kırşehirli servisçilerin de merakla beklediği servis araçları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete´de yayımlandı.

Servis Araçları Yönetmeliğinde Değişiklik

Servis araçları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete´de yayımlandı. Kırşehirli Servisçileri zor duruma düşürecek düzenlemenin ertelendiğini söyleyen Kırşehir Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin, korsan yasasının da yakın zamanda çıkacağını hatırlattı.

DÜZENLEME ERTELENDİ

Okul servis araçlarında her öğrenci ve çocuk için üç nokta emniyet kemeri ve gerekli koruyucu tertibat ile her koltukta oturmaya duyarlı sensörlü sistem bulundurma, iç ve dış kamera sistemi ile en az 30 gün süreli kayıt yapabilen kayıt cihazı zorunluluğuna ilişkin verilen süre uzatıldı diyen Başkan Tekin, “Ayrıca, fabrika çıkışında üzerinde mevzuata uygun renkli cam olan araçlar için getirilen, “İç mekânı gösteren beyaz cam zorunluluğuna” ilişkin süre ise 3 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı”

TEŞEKKÜRLER

Söz konusu yönetmelik hükümleri İçişleri, Milli Eğitim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanları tarafından birlikte yürütüleceğini hatırlatan Kırşehir Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin, “Yoğun çalışmalarından dolayı Genel Başkan Fevzi Apaydın ve oda başkanlarına yönetim kuruluna teşekkür etti”.

KORSAN YASASI ÇIKIYOR

Servisçi esnafını zor durunda bırakan korsan araçlar konusundaki Korsan Yasasının da yakında bir zamanda çıkacağını hatırlatan Başkan Tekin, “Düzenleme TBMM´ye geldi. Yapılacak yeni düzenlemeyle, Servis (S) plakası olmayan araçlar 5 bin TL ceza 6 gün park cezası verilecek. Bu düzenlemeyle korsanın önüne geçilmesi bekleniyor” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com