“Serviks Kanseri” Standı Kuruldu

3 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
183 defa okundu.
“Serviks Kanseri” Standı Kuruldu

k2

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Serviks Kanseri” Standı Kuruldu

 

 

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Serviks Kanseri” farkındalık ayı nedeniyle bilgilendirme standı kuruldu. Kanser Koordinasyon Birimi Nuray Türkmen’in koordinesinde bilgilendirme standında vatandaşlara Serviks Kanseri hakkında bilgiler verilerek el ilanları dağıtıldı.

Konuyla ilgili Kanser Koordinasyon Birimi tarafından yapılan açıklamada ” Dünya genelinde 45 yaş altı kadınlarda en sık görülen 2. Kanser türü olup meme ve akciğer kanserlerinden sonra kanserlerden ölümlerde 3. sıradadır. Sık görülen bir kanser türü olmasının yanında en önemli özelliği erken evrede tespit edilebilmesi ve tespit edilebildiği zamanda tedavi edilebilmesidir.

Önlenmesi ve erken teşhis edildiğinde de tedavisi mümkün olan serviks kanserinde, invazif kanser sıklığı ve kansere bağlı ölümlerin azaltılması açısından önemli bir noktayı da tarama yöntemleri oluşturmaktadır. Yapılacak Taramalarla; servikal patolojileri henüz preinvaziv evrede iken tespit edip etkin ve basit yöntemlerle tedavi etmek suretiyle, invaziv kanser sıklığını buna bağlı morbidite ve mortaliteyi düşürmek amaçlanmaktadır.

Kanserin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu ve iyileşmenin erken teşhis ile doğru orantılı olduğunu unutmamalıyız.” ifadeleri kullanıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On