ŞENTÜRK SİİRT TANITIM GÜNLERİNE KATILDI

7 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
204 defa okundu.
ŞENTÜRK SİİRT TANITIM GÜNLERİNE KATILDI

SİİRT VALİLİĞİ HİMAYESİNDE TÜRKİYE’DEKİ TÜM VAKIF VE DERNEKLERİN ORGANİZASYONLUĞUNDA ANKARA’DA SİİRT TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ. (İHA/ANKARA-İHA)

Kırşehir Valisi Necati Şentürk  Ankara’da Düzenlenen Siirt Tanıtım Günlerine Katıldı

Siirt Valiliği himayesinde Türkiye’deki tüm vakıf ve derneklerin organizasyonluğunda Ankara’da Siirt Tanıtım Günleri düzenlendi.
Ankara’da düzenlenen Siirt Tanıtım Günlerine Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, İstanbul Siirt Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü, SİDAV Başkanı Yılmaz Helvacıoğlu ile Ankara’da yaşayan Siirtliler katıldı.
Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Siirt Tanıtım Günleri, gösteri sanatları topluluğunun gösterileri ile başladı. Tanıtım günlerinin açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Türkiye’de kültürlerin birbirini tanıması için bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini söyledi.
Herkesi Siirt’e davet eden Aktay “2002’den bu yana Siirt büyük değişimler kaydetti. Siirt 320 bin nüfuslu kadim bir şehir. Tarih öncesine giden bir kadimliği var. Yapılan bazı kazılarda 13 bin yıl öncesine dayanan bir şehir. ‘Şehrin kimliği nedir’ diye soracak olursanız, 3 dilli bir şehir. Şu terör belası olmasaydı, 3 kültür, 3 farklı tabaka, 3 farklı insan tipi bir arada yaşamış. Bütün dünya gelişirken Siirt yerinde kalmayacak elbette, Siirt kültürel zenginleşme yaşayacak” dedi.
Açılışın ardından tanıtım günlerine katılan davetliler kültür merkezinde Siirt’in yöresel el sanatları ve yemeklerinden oluşan stantları gezdi. Siirt Tanıtım Günleri’nin 9 Ekim tarihine kadar süreceği bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN