Şentürk İnceleme Yaptı

20 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
282 defa okundu.

thumbnail_DSCF7655

Vali Necati Şentürk Kütüphane İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Vali Necati Şentürk, Lise Caddesinde yapımı devam eden Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Yıldız Eraslan ve Kütüphane Müdürü Şehnaz Taş’tan inşaatın durumu hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, yetkililerle de sohbet ederek binada incelemelerde bulundu.

Kırşehir’de eğitim kalitesini yükseltmek için önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Necati Şentürk, Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesinin yenilenen binasının hizmete açılması ile beraber eğitime büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Kütüphanenin yakın zamanda hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Vali Necati Şentürk, “İhale bedeli 4,5 Milyon TL civarında olan kütüphane inşaatında sona yaklaşıldı. Eğitimde marka kent olan Kırşehir’de, kütüphanenin hizmete girmesi ile beraber ilimizdeki eğitimi taçlandıracağız. Tamamlandığında son derece modern bir hâl alacak olan kütüphane, kitap okuyan ya da sınavlara hazırlanan gençlerimiz için iyi bir fırsat olacak. Gençlerimiz ferah alanlarda, bol ışıklı, bol eksijenli, teraslı, güzel manzaralı bir ortamda derslerini çalışacaklar.” dedi.

Yapım aşamasında olan kütüphanenin teknik özelliklerinden de bahseden Vali Necati Şentürk, sözlerine şöyle devam etti:

“Bundan önceki kütüphanemiz, 760 metrekareydi. Yeni yapılan dört katlı ve teraslı kütüphane ise dört bin metrekarelik kullanım alanıyla daha büyük olacak. Yapımda kullanılan malzemeler çok kaliteli ve doğru kullanılmış malzemeler. Öğrencilerimizin yoğun olarak kullandığı kütüphaneyi ilimize kazandırmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Vali Necati Şentürk ziyareti, inşaatta yaptığı incelemeler ile sona erdi.

VALİLİK BASIN BÜROSU

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN