Selamlar Kırşehirspor Taraftarı

24 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1041 defa okundu.
Selamlar Kırşehirspor Taraftarı

Selamların en güzeli ile başlıyorum bu ilk yazıma… Selam olsun Kırşehir’in yiğit evlatlarına. Selam olsun kalbi Kırşehirspor sevgisi ile çarpan kıymetli kardeşlerime. Benim sizlerle buluşmama vesile olan Sinan Havaçeken kardeşime de teşekkür ediyorum.

Yeni sezon öncesi Kırşehirspor takımı yeni bir yapılanmaya giderek Belediyemizin bünyesine geçti. İsim ve logo değişikliğiyle beraber başta yönetim kurulu olmak üzere teknik heyet ve takım neredeyse tamamen yenilendi. Takımımızın adı her ne kadar Kırşehir Belediyespor olarak değiştirilse de ben siz değerli okurlarımın ve tüm spor camiasının affına sığınarak Kırşehirspor demeye devam ediyorum. Nasıl ki sevdiğiniz bir yakınınızın adı 48-50 yaşından sonra değiştirilse bile siz yılların alışkanlığı ile ona eski adıyla hitap edersiniz, ben de bunca yıllık mazinin alışkanlığı ile Kırşehirspor demeye devam edeceğim.

Kırşehirspor Türkiye Kupasında karşılaştığı maçta uzatmada yediği gol ile yenildi ve kupadan elendi. Aksarayspor geçen yılki şampiyonluğu kıl payı kaçıran kadroyu büyük ölçüde korudu ve üzerine de kaliteli takviyeler yaptı. Sezona da bizden bir hafta kadar önce başladı. Dünkü maçta bize nazaran hem oyun anlayışı hem de kondisyon açısından bariz şekilde üstün olan taraftı. Kırşehirspor her ne kadar 1 Ağustostan itibaren çalışmaya başlasa da ilk 10 günün sadece gösteri antremanları olduğu ortaya çıktı. Çünkü dünkü maçta oynayan oyuncuların pek çoğu 10 Ağustostan itibaren takıma katılmıştı. Bu durumda zaten hazır ve uyumlu bir takım olan Aksarayspor ile aramızda en az 15 günlük bir anteraman eksiğimiz ortaya çıktı. İşte bu yüzden teknik heyetimiz maç öncesi rakibi orta saha civarlarında karşılayarak oyunu dar bir alanda tutma ve sıkıştırmalı şok baskı ile top kaparak hızlı hücuma kalkacak bir taktik belirlemişlerdi. Bu mantık açısından doğru bir taktik diyebiliriz. Çünkü rakibe ön alanda baskı yaparsak zaten maç kondisyonu açısından son derece zayıf olan takımımızda bloklar arasında kopmalar çok erken dakikalarda başlayabilirdi.

Maç içerinde oyunu dar bir alanda tutarak büyük ölçüde rakibi etkisizleştirdik. Ama hücuma çıkma konusunda taktiğimiz işe yaramadı. Çünkü hem kanat oyuncularımız, hem santraforumuz hem de forvet arkası gibi oynayan Mustafa Avcı rakip defans oyuncuları arasında çok etkisiz kaldılar.

Takımımızda maça en hazır iki oyuncu İbrahim Aminu ile Cüneyt’ti. Diğer oyuncularımızın ise en az 20 günlük süreye ihtiyaçları var… Aksarayspor maçında antreman eksikliğimizin

yanında çok ciddi oyuncu eksikliklerimiz de göze çarptı. Bu takıma kesinle çok kaliteli bir santrafor alınmalı. Ayrıca sol bek, sağ ve sol açık mevkilerine de takviye yapılmalı. Bunun yanında var olan oyuncular içerisinde forma adaleti tam olarak sağlanmalıdır. Nitekim antremanlara en geç başlayanlardan birisi olan sağ bek Zeki ve ön liberoda hazır olmayan Ziya ile başlamak bana göre hatalı bir karardı. Zeki’nin yerine Seyit Mehmet Söğüt, Ziya’nın yerine ise Serhat ile başlanabilirdi. Fizik olarak daha hazır olan bu oyuncuların enerjileri bize çok katlı sağlardı. Maçın ilerleyen dakikalarında ise Zeki, Ziya ve Ahmet Batuhan gibi kaliteli ayaklarımızı “hamle oyuncusu” olarak kullanabilme imkânımız olurdu. Maçı penaltılara götürmeye çalıştığımız bir ortamda Ahmet Batuhan yerine daha defansif bir orta sahayı oyuna almak da çok mantıklı olurdu.

Uzatma dakikalarında yediğimiz gol ile elenmek elbette çok üzücü oldu. Ancak bu kötü durumdan ders çıkarıp ligler başlayana kadar hem oyuncu eksikliklerimizi hem de teknik, taktik ve kondisyon eksikliklerimizi gidererek lige daha hazır hale gelebiliriz. Burada iş, başta başkanımız olmak üzere yönetim ve teknik heyetimize düşmektedir. İstişare ile en doğru kararları vermelerini bekliyoruz. Artık hata yapmaya geç kalmaya lüksümüz yok. Taraftarlarımız büyük bir sabır ve ümit ile başarı bekliyor. Bundan sonra alınacak kötü sonuçlara hiç kimsenin tahammülü olmaz…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN