Selahattin Ekicioğlu’nun gerçekleştirdiği icraatlar

22 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
382 defa okundu.
Selahattin Ekicioğlu’nun gerçekleştirdiği icraatlar

Selahattin Ekicioğlu’nun gerçekleştirdiği icraatlar

31 Mart’ta Kırşehir Belediye Başkanı olan Selahattin Ekicioğlu’nun göreve başladığı 4 Nisan tarihinden 7 Temmuz’da yapılan Belediye Meclis toplantısına kadar devam süreç içerisinde gerçekleştirdiği icraatlar.

VATANDAŞ BORCUNU ÖĞRENDİ

Selahattin Ekicioğlu seçim öncesi çalışmalarında vurguladığı şeffaf belediyecilik anlayışı gereği Belediyeye ait mali verileri vatandaş ile paylaşarak Kırşehir Belediyesi’nin borcuda öğrenilmiş oldu ; 462 Milyon Türk Lirası.Borç , alacak , gelir ve gider tablosunu belediye binasına astıran Başkan Ekicioğlu ülke gündemine oturdu.

BANKAMATİKÇİLERE İNCELEME

Diğer illerde olduğu gibi Kırşehir’de de çalışmadan maaş alanların olduğu tespit edildi.Bu çalışanların ifadeleri tek tek alındı.Bazıları ise hiç iş başı yapmayarak görevden uzaklaştırıldı.Bunlarla ilgili inceleme başlatıldı.

ŞEHİR İÇİ ULAŞIMI ARTIK ZARAR ETMİYOR

Selahattin Ekicioğlu’nun en çok üzerinde durduğu konulardan birisi de eski yönetimin başlattığı şehir içi otobüs hizmetinin Belediyeye getirdiği ağır yüktü.Buna göre otobüsler için belediyeden kilometre başına ortalama 5.5 TL para çıkıyordu.Özellikle uzun ve gereksiz güzergahlar tek tek tespit edilerek daha verimli bir güzergah çıkarıldı.Ayrıca yapılan ihale ile taşımacılık hizmetinden gereksiz yere bazı firmaların komisyon aldığı tespit edildi.Böylece 6 ayda 7 milyon zarar eden otobüs hizmeti artık zarar etmez hale getirildi.

KOOPARATİF İÇİN İLK ADIM ATILDI

Ekicioğlu’nun üstüne basa basa vurguladığı ”önce üretim” mottosundan hareketle kooparatifçilik çalışmalarına başlandı.Kooparatif kurulması için Başkan Yardımcısı Başar Altuntaş’a meclis tarafından tam yetki verildi.Kooparatif çalışmaları kapsamında başarılı kooparatifler gezilerek bilgi alındı.Bu alanda belediye tarafından somut adımlar atılması bekleniyor.

BELEDİYENİN AYLIK GİDERİ %40 AZALTILDI

Selahattin Ekicioğlu meclis toplantısında daha önceki yönetim döneminde belediyenin aylık giderinin ortalama 20 Milyon civarında olduğunu ancak kendilerinin gereksiz harcamaların önünü keserek bunu 12 Milyona indirdiklerini açıklamıştı.Yani belediye giderlerinde gereksiz harcamaların önü kesilerek %40’lık bir tasarrruf sağlandı.

FAHİŞ ARAÇ KİRA SÖZLEŞMELERİ İPTAL EDİLDİ

Türkiye’de birçok belediyede yandaşlara ait araçlar yüksek meblağlarla belediyeye kiralanarak bundan nemalandırılıyor.Ekicioğlu Kırşehir Belediyesinde de bazı kişilere ve şirketlere ait birçok iş makinası ve aracın belediyeye çok fahiş ücretlerle kiralandığını tespit etti ve bu sözleşmeleri iptal etti.Belediyenin ihtiyacı olan iş makinaları ile ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’na bir rapor sunuldu.

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR DAHA GÜÇLÜ

Bu sezon 2. ligde mücadele edecek Kırşehir Belediyespor için Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası da devreye sokuldu ve bu 3 kurumun oluşturduğu konsorsiyum Kırşehir Belediyespor’un yönetmeye başladı.Böylece Kırşehir Belediyespor daha güçlü bir yönetim yapısına kavuşturuldu.

KIRŞEHİR’İN UNESCO BAŞVURUSU KABUL EDİLDİ

Kırşehir için sadece yerel düzeyde yapılan çalışmalarla kalmak istemeyen Selahattin Ekicioğlu sadece ulusal değil uluslararası düzeyde girişimlerde bulundu.Kırşehir Kent Konseyi ile birlikte hazırlanan UNESCO’nun ”Yaratıcı Şehirler” projesi için Müzik dalı altında Kırşehir için başvuruda bulunuldu ve Şanlıurfa’nın da müzik kategorisinde yaptığı başvuruda Kırşehir’in başvurusu kabul edildi.Yakın bir süreç içerisinde Kırşehir UNESCO’nun Yaratıcı Müzik şehirleri arasına girdiğinde şehre kültürel ve turizm anlamında büyük bir katkı sağlanacak.

KIRŞEHİR, AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ İLE CANLANACAK

Ekicioğlu sadece devlet kaynaklarıyla hizmet etmenin dışında ek bir kaynak bulmak için Avrupa Birliği projesi hazırlattı ve başvuru yapıldı.30 Milyon TL’lik proje ile birlikte kültürel tanıtım hizmeti ve üretim alanında birçok sektöre hem iş sağlanacak hem de Kırşehir’in tanıtımı Avrupa Birliği desteğiyle yapılacak.Böylece şehre önemli bir kayna girişi sağlanırken tarih ve kültür şehri Kırşehir’in turizmi de canlanacak.

MAKAM ARAÇLARINA SON

Belediye meclis toplantısında kendi aracını kullanmak istediğini ve makam araçlarının satışı için yetki isteyen Ekicioğlu’na AKP’li meclis üyeleri ret vermişti.Belediye garajında çürümeye terk edilen Mercedes marka araç satışa çıkarıldı.

KATILIMCI MAHALLE TOPLANTILARI

Ekicioğlu sadece kendi ekibi ile birlikte değil söz verdiği ”Birlikte Yönetim” anlayışı gereği Mahalle toplantıları düzenleyerek Kırşehir Halkının şikayet, öneri ve isteklerini yerinde tespit ve rapor etmek üzere Mahalle Toplantıları başlattı.İlk etapta Bahçelievler Mahallesinde yapılan toplantı ile istek , öneri ve şikayetler rapor edildi.

MAHKEMELİK OLAN REVİZYON İPTAL EDİLDİ

Bağbaşı ve Nasuhdede Mahallesinde bulunan vatandaşlar ile Kırşehir Belediyesinin mahkemelik olduğu Bağbaşı İmar Revizyon projesi Başkan Ekicioğlu tarafından iptal edildi.Bazı arsalara büyük avantaj sağlayan ancak birçok vatandaşı da mağdur edecek olan bu revizyonun iptali ile birçok vatandaş rahat bir nefes aldı.

OTOPARK PROBLEMİNE NEŞTER

Ekicioğlu’na hem adaylık hem de başkanlık sürecinde iletilen en büyük problemlerden birisi de Kırşehir’in otopark problemi oldu.Buna yönelik ilk ve acil adımları atan Ekicioğlu ilk etapta İl Kültür Turizm Müdürlüğü yanını, Eski Kız Meslek Lisesi arazisini otopark kullanımı için vatandaşların kullanımına açtı ve burada düzenleme yaptırdı.Ayrıca Ahi Evran Külliyesi yanında bulunan yol kullanıma açılırken burada bulunan arazi de otopark kullanımına açılacak.

DERNEK VE CEMAATLERE GİDEN KAYNAKLAR KESİLDİ

Belediye Meclis toplantısında Başkan Ekicioğlu’nun gündeme getirdiği cemaat ve derneklere yardımların iptal edilmesi ülke gündemine oturmuştu.Ekicioğlu bütün derneklerin kendilerine eşit mesafede olduğunu ve hiçbir derneğe ayrıcalık tanınmayacağını belirterek bu dernek ve cemaatlere yapılan yardımları iptal ettirdi.

BELEDİYENİN GÜVENLİK AÇIĞI KAPATILDI

Ekicioğlu ile birlikte yeni gelen yönetimin en çok dikkatini çeken konulardan birisi de Belediyenin bilişim ağındaki güvenlik açığı oldu.Birçok Belediyenin milyonlarca lira vererek çözdüğü bu problemi Ekicioğlu geçici Bilişim Mühendisi istihdam ederek hem bu problemi çözdürdü hem de zaten ağır bir borç yük içerisinde olan Kırşehir Belediyesi’ne ağır bir maliyet yükü getirmedi.

SEÇİM FATURALARINA İNCELEME

Başkan Ekicioğlu ilk geldiğinde dikkatini çeken durumlardan birisi de seçim döneminde özellikle basın kuruluşlarına kesilen yüksek tutarlı faturalar oldu.Bu faturaların ödemelerini iptal eden Ekicioğlu , gazete , televizyonların ise aboneliklerini iptal ettirdi.

BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ

Hastanedeki yoğunluğu ve Kırşehir’de ki sağlık hizmeti problemini de göz önüne alan Ekicioğlu, vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti verilecek olan Sağlık Hizmet Birimi için Belediye Meclisinden yetkiyi aldı ve çalışmalara başlandı.Yakın bir süreç içerisinde hizmete girecek olan Birimde Milletvekili Metin İlhan da görev alarak vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti sağlanacak.

KAYNAK : KIRŞEHİR HABERTÜRK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On