SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

23 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
619 defa okundu.
SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

tso-baskani-ekicioglu-demirbasin-sorularini-yanitladic65323208581b08b4bb841Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Selahattin Ekicioğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Selahatin Ekicioğlu mesajında: “Öğretmenler; tarih boyunca dünyanın neresinde olursa olsun bilginin, uygarlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Öğretmenler çocuklarımızı, yani geleceğimizi emanet ettiğimiz, her şartta ve her koşulda insan yetiştirmeyi amaç edinen, hiçbir zorluktan kaçınmayan, gerekirse bu yolda canını ortaya koyan, bilimin ve aydınlık düşüncenin mimarlarıdır.

Öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini en güzelini hak etmektedir. Unutulmamalıdır ki; sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkaracak ve ülke hizmetine sunacak kişiler öğretmenlerdir. Çünkü bir milleti çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak tek bir meslek vardır, o da öğretmenliktir.

Büyük Önder Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü de öğretmenlerimize verdiği önemin açık bir göstergesidir.

Her çocuk, yetişen her nesil öğretmenlerimizin sevgi ve irfan yüklü kollarında olgunlaşmakta ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Başta Başöğretmen  Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu gün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN