SELAHATTİN EKİCİOĞLU CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

28 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
620 defa okundu.
SELAHATTİN EKİCİOĞLU CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI  YAYINLADI

tso-baskani-ekicioglu-demirbasin-sorularini-yanitladic65323208581b08b4bb84Bugün, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 92. Yılını kutluyoruz. Büyük acılarla ve savaşlarla kurulmuş Cumhuriyetimiz’e sahip çıkmak, bundan tam 92 yıl önce olduğu gibi, toplum olarak, her türlü zorlukta birlik ve beraberlik içerisinde olmak, bizlere bırakılmış en büyük miras olan Cumhuriyetimiz’e karşı en büyük görevimizdir.

Saltanatın ve insanı insana kul olarak gören anlayışın yıkıldığı bu bağımsızlık gününün yıldönümünde, Cumhuriyet kazanımlarını korumak ve geliştirmek ve ayrıca bu coşkuyu gelecek nesillere aktarmak hepimizin sorumluluğundadır.

Bundan 92 yıl önce, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının o çetin ve zorlu şartlar altında kurduğu Cumhuriyet; bu topraklarda özgürlüğün ve bağımsızlığın yaşanması için, dinimizi ve geleneklerimizi kendi hür vicdanı hür bireyler olarak yaşamak için ve tek sözün millete ait olduğunu bütün cihana duyurmak için verdiğimiz mücadelenin adıdır.

Millet olarak hedefimiz; bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, ulusal değerlerimize sahip çıkmak, ulusal bağımsızlık ve halk egemenliğine dayanan çağdaş, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışını yaşatmaktır.

Bir neslin üstün gayret ve fedakarlıklarıyla, büyük bir kurtuluş mücadelesinin ardından bizlere armağan edilen Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içerisinde, vatanımızın sarsılmaz bütünlüğü ve ulusumuzun birlik ve beraberliğine her zamankinden de çok önem vermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncülerle, Cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin erdemine ve temel değerlerine yürekten bağlı olan ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.  Selahattin EKiCiOĞLU

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN