SEKTÖR SORUNLARI DEĞERLENDİRİLDİ…

26 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
323 defa okundu.
SEKTÖR SORUNLARI DEĞERLENDİRİLDİ…

13103347_1725119711080066_3497913056744395598_nTicaret Borsası Sektör Grupları İle Yapılan Görüşmeler ve Anketler Sonucunda Açıklama Yaptı

Ticaret Borsası Sektör grupları ile yapılan görüşmeler ve anketler sonucunda açıklamada bulunan Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz şunları söyledi ” 2015 yılında gerek üyelerimiz ve gerekse de paydaşlarımızla yaptığımız anket, yüz yüze görüşme, dilek ve öneriler vb. materyallerden çıkan sonuçlar Yönetim kurulumuz ve gerekli organlarımızca görüşülmüş ve yapılan değerlendirmeler ve sorunlar ele alınmıştır.
Borsamız Sektörlerinin birleştirmesi uygun görülmüş olup 2 ana grup altında sektörlerin (Hayvancılık ve kasaplar –Hububat zahire Un ve Yem sektörü ) olmasına karar verilmiştir.
Kasap ve Besiciler: Et Birliği Kurulması – Devlet Desteklerinin devam ettirilmesi.
Tarım Sektörü: Yeni depoların yapılması – Laboratuvara NIR cihazının alınması.
Hububat Sektörü: Devlet Desteklerinin sürmesi – Gümrük Kurulması – Laboratuvarın İyileştirilmesi ve Hububata yönelik Eğitimlerin verilmesi.
Hayvancılık Sektörü: Ette denge Fiyat olması – Organize besi çiftliği – Laboratuvarda hayvancılığa yönelik malzeme alınması – Ette marka haline gelinmesi – Kırsal Kalkınma Desteklerinin devam etmesi – Yem ve Ette KDV indirimi olması. gibi bir takım istekler olmuştu.
Yukarıda ki belirtilen bu sektör sorunları görüşülmüş olup; Et Birliği Borsamız öncülüğünde Kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır-Devlet Desteklerinin Devam etmesine yönelik Tarım Bakanına Brifing verdik. Et ve Yemde yine bizlerinde girişimleri sonucu KDV yemde sıfırlanmış Et de ise düşürülmüştür. Rektörlükle görüşülmüş ve veteriner fakültesi kurulması ile ilgili çalışma yapılmış ancak YÖK tarafından yeni Veterinerlik Fakültesinin yapılmasının uygun olmadığı Ülkemizde 20 den fazla Veterinerlik Fakültesinin olduğu bildirilmiştir. Bu konular ile ilgili Rektörlüğümüze brifing verilmiş oradan tarafımıza hayvan hastanesi ve ya polikliniği yapılabileceği konusunda görüş bildirilmiş ve konu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Ette marka çalışmalar devam etmektedir. Organize besi çiftliğinin kurulması şuan itibari ile zor olmakla birlikte gerekli girişimler yapılacaktır.
Hububat Sektörü: Hububat sektörümüze yönelik eğitimler bu yılda devam edecektir – Gümrük Kurulması ile ilgili Hükumet Partisi M.Vekilleri ile bir görüşmeler yaptık gerekli bilgileri kendilerine ilettik. Hububat Laboratuvarımızın geliştirilmesi için gerekli çalışmalar hububat sezonuna kadar bitirilecektir. dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On