Şeker bayramı için tatlı siparişleri alınmaya devam ediliyor

23 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1358 defa okundu.
Şeker bayramı için tatlı siparişleri alınmaya devam ediliyor

ON BİR ayın sultanı Ramazanın bitmesine sayılı günler kala, bayram için hazırlıklar da başladı.

Şeker bayramı için tatlı siparişleri alınmaya devam ediliyorKırşehir’de bulunan Yılmaz Pastaneleri İşletmecisi Seyithan Yılmaz ve Oğulları 28 Temmuz Pazartesi günü başlayacak Ramazan Bayramı için hazırlık telaşı başlarken, bayramın vazgeçilmez ikramlarından olan tatlılar da 40 yıllık deneyimle Yılmaz Pastanelerinin marifetli ve hünerli elleriyle tatlandıracak.

ON BİR ayın sultanı Ramazanın bitmesine sayılı günler kala, bayram için hazırlıklar da başladı.

Bayram telaşı içerisinde en önemli olan tatlılar için kimileri evinde hazırlık yaparken, kimileri de 40 yıllık tecrübeye güvenerek bayram tatlıları siparişlerini veriyor.

Kırşehir’de 40 yıldır hizmet veren Yılmaz Pastaneleri bayram tatlıları için siparişleri almaya başlarken, vatandaşların her zaman tatlı siparişi verebileceği Yılmaz Pastanelerinde çeşit çeşit tatlılarla damak tadınıza en uygun olanı seçebilme fırsatı sunuluyor.

Yılmaz Pastaneleri tatlı siparişlerinin tepsi başına 65 TL olduğunu, fiyatların farklı oluşunun tatlılarda herhangi bir tatlandırıcı ve yan ürün değil, doğal ürün kullanımından kaynaklandığını belirterek, “Sürekli sipariş aldığımız için, bayramda da sıkıntı yaşamıyoruz.

Sipariş vermeden de gelip alabiliyorlar. Yaprak sarması, kuşgözü, sarma, baklava, şöbiyet, bülbülyuvası, şekerpare, tulumba, sütlü Nuriye, kadayıf, güllaç. Ramazanın vazgeçilmez tatlıları güllaç, kalbura bastı ve tulumba. Tatlılarımız doğal olduğu için fiyatlarımız yüksek oluyor.

Cevizli baklava 20, fıstıklı baklava 30, kuru baklava 37 TL. Tepsi ile baklava almak isteyen vatandaşlarımız 3 kilo 200-3 kilo 300 gram ağırlığında tepsi parası içinde 75 lira, ancak bayram indirimi olarak 65 lira alıyoruz. 35 yıllık bizim mesleğimiz bu ve her gün tatlılarımız taze çıkar.

Vatandaş kendi damağından anlayacak tatlının taze olup olmadığını görünüşünden pek fazla anlaşılmaz. Yediğin zaman belli eder.

Tatlılarımızın hepsi tereyağlıdır. Tulumbanın taze olup olmadığını kutuya koyarken kıtır kıtır ses çıkmasıyla anlarsınız. İnsan sağlığı çok önemli ve tatlandırıcı kullanmıyoruz” diye bilgiler verdi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN