Şehrin Dombili Lezzeti

21 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
539 defa okundu.
Şehrin Dombili Lezzeti

Kırşehir’de Et, köfte, tavuk ve kuzu yüreği gibi ender rastlanan bir lezzeti Kırşehirlilerle buluşturan Ömer Mısır, dört tekerli arabasında hizmet vererek, lezzet keyfini vatandaşlara sunuyor. Seyyar tezgahtan çıkan lezzetler ise vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor.

Ömer Usta, seyyar tezgahında hem geçimini sağlıyor hem de acıkan vatandaşların karınlarını doyuruyor.

Dombili’nin yeri olarak sinemanın arkasında Kırşehirlilere hizmet veren Ömer Mısır’a 40 Arena Gazetesi olarak lezzetinin sırrını sorduk. Mısır, ‘Tencerede yapıp ısıt soğut şeklinde müşterilerimize sunmuyoruz’ dedi.

Kişiye göre pişirip satıyoruz’ diyen Ömer Mısır, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Yıllardır bu sektörün içerisindeyim. Vatandaş bizi Dombili Ömer Usta diye bilir. Öyle bilmelerinin nedeni ise fiziki yapım ve sempatik oluşumdan dolayıdır. Bizde Dombili Ömer diyelim dedik o şekilde başladı serüvenimiz. 20 senedir bu sektörün içerisindeyim. Sulu yemek ızgara kebap çeşitleri hepsi mevcut. Küçük bir seyyar tezgâhımız var burada ekmeğimizi kazanıyoruz. Lezzetimizin en büyük sırrı burada hazır bir ürünümüz yok. Müşteri geldikçe kişiye göre yapıp veriyoruz. Şöyle söyleyim bir tencerenin içerisinde yapıp da ısıt soğut şeklinde müşteriye sunmuyoruz. Günlük satacağımız kadar malzeme işliyoruz. Onu da aynı gün içerisinde bitiriyoruz. Çok şükür buraya gelen müşterilerimiz bizlerden memnunlar. İlgi ve alakalarından dolayı herkese teşekkür ederim. Tezgâhımızda alışılmış klasik şeyler değil de örneğin bir sakat at çeşitleri var insanların bakış açısı ete göre biraz daha tersti ama burada sakat atı sevdirdik insanlara, soslu tavuğumuz var prizola şeklinde tavuğun yağlı yerinden yapıyoruz. Kendi yaptığımız et sucuğumuz sac kavurmamız var 5-6 çeşit yemeklerimiz var, öldürsem biz s-yemeyiz diyen insanalar, buraya gelip bizi yaptığımız yemeklerden yiyip bir daha vazgeçemiyorlar. Buradan mutlu bir şekilde gidiyorlar yani denedikleri zaman her şey açığa çıkıyor. Biz  burada işimizi mutlulukla severek yapıyoruz. Herkesi de bekliyoruz.”

40 Arena Haber Merkezi

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On