Şehri Dilenciler Bastı

24 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
473 defa okundu.
Şehri Dilenciler Bastı

Kırşehir’de Cuma Günleri Şehir Merkezinde Camii Önlerinde Kaldırım Kenarlarının Bulunduğu Noktalarda Deyim Yerindeyse Dilenci İstilası Yaşanıyor.

Şehir dışından gelerek belirli noktalara konuşlanan kadınlar ve çocuklar, vatandaşların manevi duygularını sömürmeye devam ediyor. Özellikle Cuma Günleri artan dilencilik olaylarına karşı önlem alınamamasına, vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Duygu sömürüsünün yanı sıra karayollarındaki trafik ışıklarının bulunduğu kavşaklarda duran araçların arasına girerek sürücüleri rahatsız eden dilenciler, aynı zamanda trafik güvenliğini de tehlikeye düşürüyor. Karayollarını işgal eden dilenciler hakkında; gelen ihbarlar ve zabıta ekiplerinin tespiti üzerine yakalanan dilencilere yetkiler çerçevesinde sadece Kabahatler Kanunu’na göre ceza yazılıyor ve şehirden uzaklaştırılıyor. Yeterli yaptırımın olmamasından dolayı, dilenciler tekrar geri dönüyor ve duygu sömürüsüne devam ediyor.
Vatandaşlar, sürekli Camii önlerinde ve şehir merkezinde giderek artan dilencilik olaylarının son bulmasını dileyerek; zabıta ekiplerine yeterli önlem ve yaptırımı olmadığı için tepki gösterdi. Vatandaşların Suriyeli mültecilere yönelik yardımsever tavrı dilencilikte yeni bir akımı da beraberinde getirdi. Dilenciler Suriyeli olmamasına rağmen Suriyeli taklidi yapıp, para toplamaya çalışıyor. Vatandaşlar ise bazı dilencilerin ısrarcı tavırlarından ve çocukların kullanılmasından oldukça rahatsız. Kaldırım ve kavşaklarda yeni usul dilencilikler de göze çarpıyor. Maddi durumları iyi olmayan ve imkansızlıklar içinde kalan bazı Suriyeli aileler de geçimlerini dilenerek sağlamaya çalışmaya başladı. Özellikle Cuma günü şehrin dört bir tarafını mesken tutan dilenciler, özellikle yoğunluğun fazla olduğu caddelerde, kaldırımlarda, kavşaklarda, Cami önünde, dileniyor.

HABER: ASLIHAN BUYRUK

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN