“Şehitlerimiz Siyasi Partilerin Değil Milletimizin Evlatlarıdır”

29 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
509 defa okundu.
“Şehitlerimiz Siyasi Partilerin Değil Milletimizin Evlatlarıdır”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 28 Haziran 2018 tarihinde yapmış olduğu açıklama nedeniyle, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapıldı.

“Şehitlerimiz Siyasi Partilerin Değil Milletimizin Evlatlarıdır”

Süleyman Soylu’nun Şehit Aileleri ve Gazi Derneklerinin Ziyaret edilmesiyle ilgili 28 Haziran 2018 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasına 81 ilde eş zamanlı açıklama yapıldı. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir diyerek açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi,

“TOPLUMSAL ÇATIŞMA VE KAOS ÇAĞRISI YAPILMIŞTIR”

“içişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır”

“KAOS PLANI OLDUĞUNU GÖSTERİR”

il Başkanı Tanrıbuyurdu, “AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir”

“YENİ DÖNEMİN ÇATIŞMA VE KAOS ÜZERİNDEN KURGULANDIĞININ DELİLİDİR”

“Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir”

“TAM KADRO HALİNDE ŞEHİTLERİMİZİN HUZURUNDA OLACAĞIZ”

“Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır” dedi.

Esenler AK Parti İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, gündeme düşen açıklamaları ise şu şekildeydi;

Soylu, Doğubeyazıt’ta Mevlit Bengi’nin öldürülmesinden sonra HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayıp partisini sorumlu tuttuğu iddiasıyla ilgili konuştu. Soylu katledilen Bengi’nin 10 çocuğu olduğunu hatırlatarak ” Kendi çocuğu kızamık olunca hasta olunca hastane hastane koşarlar. En lüks hastanelere giderler. Orada Doğu ve Güneydoğu’da HDP, PKK üzerinden milletten intikam almaktadır. Bu kadar açık ve net. Evet aradım. Söylediklerinde eksik yoktur fazla vardır. Arkadaşlarım o bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Gerekli soruşturmalar sürüyor. Çok ciddi gözaltılar var. Bu arkadaşımızın katilini bulacağız” diye yanıtladı.

“SANDIKTA BERABERLERSE CENAZEDE DE OLACAKLAR” 

Soylu, CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili ” Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ’ CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar” ifadelerine yer vermişti.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On