Şehit Aileleri, Tutuklamaların Devamını Bekliyor

31 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
215 defa okundu.
Şehit Aileleri, Tutuklamaların Devamını Bekliyor

KIRŞEHİR ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ BAŞKANI AHMET BEŞKARDAŞ, "TERÖRDEN BESLENEN HERKES CEZASINI ÇEKMELİ" DİYE KONUŞTU. (ENDERHAN ÖZ/KAYSERİ-İHA)

“Yıllardan Beri Vatanımızın Birliğine Kast Eden Şer Odakları ve Terör Örgütlerine Karşı Devletimiz Mücadele Ediyor.”

Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Şehit Aileleri Derneği başkanları, Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın tutuklanması, kapatılan DTP’nin Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata hakkında tutuklama kararı verilmesini değerlendirerek, tutuklamaların devam etmesini beklediklerini bildirdi.
Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, Diyarbakır Belediye Başkanı Gülten Kışanak’ın “PKK-KCK silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanmasının ardından “geç kalan bir tutuklama nihayet gerçekleşti” dedi.
Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Diyarbakır Belediye Başkanı Gülten Kışanak’ın tutuklanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Bunların terör örgütüne destek verdikleri apaçık ortadır ama ilahi adalet yerini bulduğu için son derece mutluyuz” diye konuştu. Çiftçi, “Biz dün de şunu demiştik. Türkiye Cumhuriyeti’ne güveniyoruz ve devletimizin yanındayız demiştik. Devletimiz bizim güvencimizi tescillemiş oldu. Gülten Kışanak’ın tutuklanması hatta geç kalınmış bir olaydır. Bunlar teröre destek verdikleri, PKK’ya destek verdikleri hatta malum bugünün şartlarında FETÖ/PDY terör örgütüne de destek verdikleri beraber hareket ettikleri apaçık ortada idi. Çünkü Sur’da hendekleri bu belediyeler bu belediye başkanları kazdırmıştı. Terör örgütlerini lojistik destekleyen araç, gereç veren bu belediye başkanları idi. Bunların tutuklanması biz şehit aileleri ve gazileri çok memnun etti. Daha doğrusu hak ve adalet yerini buluyor. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Kimse ne Gültan Kışanak ne de başkası Türkiye Cumhuriyeti ile alay etmeye kalkmasın. Devletin güçlü eli bunların ensesinde olduğunu bir kez daha tescilledi. Ben bu konuda bağımsız yargımızı ve bu cesur savcımızı hâkimlerimizi kutluyorum, onlara teşekkür ediyorum. Biz bunun devamının gelmesini istiyoruz. Çünkü hani Gültan Kışanak gibi olan belediye başkanları daha var. Malum bunların siyasi uzantıları da mecliste görev yapıyor. Onlarında dokunulmazlıkları kalktı. Bu çalışmanın bu sorgulamanın, bu gözaltının bu terör örgütüne yardım ve yataklık yapanlara da hesabın sorulmasını istiyoruz. Çünkü bu süreç böyle devam etmezse bu gibi davranışı yapanların yanına kar kalıyor. Herkes ettiğinin cezasını misli ile ödemeli” dedi.
Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Çiftçi, bu tutuklamaların devam etmesini beklediklerini ifade ederek şunları kaydetti:
“Bundan sonra da tutuklamaların devam etmesini bekliyorum. Çünkü bir çok belediye başkanı terör örgütünün siyasi uzantısı olan bir partidir. Dün de böyle idi bugün de böyle. Türkiye Cumhuriyeti bunlara bir şans tanıdı. Siz normal siyasetinizi yapın dedi. Ama bunlar terör örgütü ile beraber olmayı tercih ettiler. Milletvekillerinin dokunulmazlıkları kalktı. Bunlardan da tutuklama bekliyoruz. Operasyonlarda devam edecek bu göz altılarda devam edecek. Bizim şehitlerimizin kanı yerde kalmasın.”
“Terörden beslenen herkes cezasını çekecek”
Tutuklamaları değerlendiren Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Beşkardaş ise, “Devletin yanında yer almayan ve terörden beslenen herkes de cezasını çekecektir. Gültan Kışanak ve ekibinin teröre destek veren herkesin konuşmaları tutuklandıkları an beynimde çınladı” dedi.
Devletin terör destekçilerine karşı gereği yapacağını ifade eden Beşkardaş, “Devlet gereğini yapacak bölgede bulunan halkta huzur içerisinde olacaktır. Şehit aileleri olarak evlatlarımızı kaybetmenin acısını yaşarken terör destekçilerinin de içeri alınmaları yüreklerimize su serpmiştir. Bizler devletimizin daima yanında olacağız. Terör destekçilerinin de artık gerçeği görmeleri gerekir” diye konuştu.
Kırşehir’de terör olaylarında 1982 yılından itibaren verilen şehit sayısı ise çeşitli meslek gruplarından 113 kişi.
“Tutuklamaların devamını bekliyoruz”
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz da, “Yıllardan beri vatanımızın birliğine kast eden şer odakları ve terör örgütlerine karşı devletimiz mücadele ediyor. Bu mücadelenin devamı da siyasi kanadıydı. Biz şehit aileleri ve gaziler olarak her fırsatta ‘Terör örgütünün sözcülüğünü yapan, terör örgütüne destek veren, terör örgütüne o bölgede saha genişleten ve istihbarat sağlayan siyasi kanadına da müdahale edilmelidir’ diye söylüyorduk. Dün akşam Diyarbakır belediye başkanının gözaltına alınması biz şehit aileleri ve gazileri sevindirdi. Çünkü terör örgütüne en büyük destek veren belediyelerden biriydi. Diğer ilçe belediyelerden gözaltına alınıp yerine kayyum atamaları oldu ama önemli olan elebaşlarının gözaltına alınmasıydı. Diyarbakır belediye başkanı ile başladılar. Biz bunun devamını bekliyoruz. Bunlar terör örgütüne en çok imkan sağlayan belediyelerdi. Çalıştırmış oldukları işçilerin hepsi bile terör örgütün sempatizanları ve terör örgütüne ilgi duyan kişilerdi. Belediyede işçi çalışıyorum diye terör örgütüne ekonomik olarak destek sağlıyorlardı” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On