ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNCE İFTAR VERİLDİ

15 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNCE İFTAR VERİLDİ

 

ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNCE İFTAR VERİLDİ

Kırşehir’de her platformda şehit yakınlarını halkla bir araya getiren Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, ‘Bayrakla Birleşen Şehitler’ projesi kapsamında düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde şehit aileleri, dernek üyeleri ile şehir protokolü iftar yemeğinde bir araya geldi.

Garnizon Komutanlığı gazinosunda düzenlenen iftar yemeğinde ‘Bayrakla Birleşen Şehitler’ projesi kapsamında bir araya gelen Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Üyeleri ile şehir protokolü Şehit Ailelerinin masalarına ayrı ayrı oturarak, Ramazan Ayının manevi havası ile sohbet ederek Şehit yakınlarını dinledi.

“DİNMEYEN ACILARINIZI GÖNÜLDEN PAYLAŞIYORUZ”

Şehitlik en büyük mertebedir diyen Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “Bu topraklar üstünde özgürce yaşayabilmemizi şehitlerimize borçluyuz. Böylesine güzel bir Ramazan akşamında şehitlerimizin değerli anne-babalarıyla, kardeşleriyle, evlatlarıyla bir arada bulunmaktan dolayı çok memnunuz. Dinmeyen acılarınızı gönülden paylaşıyoruz. Şehitlik en büyük mertebedir. Bu nedenle, şerefli bir ölüm herkese nasip olmaz. Bu duygularla bütün şehitlerimize rahmet, sizlere de sabırlar diliyorum” dedi.

Garnizon Komutanlığı gazinosunda düzenlenen yemeğe, Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş ve eşi Duygu Gümüş, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve Kezban Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, Kırşehir Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, daire müdürleri, eşleri ve şehit aileleri katıldı.

“AİLELERİMİZİN HER TÜRLÜ YANINDAYIZ”

‘Bayrakla Birleşen Şehitler’ Projesi ile bir ilki gerçekleştirerek Kırşehir’de her platformda şehit yakınlarını halkla bir araya getirdiklerini ifade eden Şehit Aileleri Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, “Kırşehir’in en faal dernekleri arasında yer alarak Türkiye genelinde de ilk 3 dernek arasındayız. Şehit ailelerimizin acılarından uzaklaşarak onların toplumda var olmalarını sağlamak adına sosyal ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Valimiz İbrahim Akın ve kamu görevlilerine minnettarız. Düzenlediğimiz her etkinliğe aktif katılımları ile bizleri onurlandıran ailelerimizin her türlü yanındayız. Onların yaşadıkları acıların unutturulması ve toplumda hak ettiği yere ulaşmasının da etkin mücadelesini veriyoruz.”

İftar öncesi Vali İbrahim Akın, şehit yakınlarının olduğu masaları tek tek gezerek hatırlarını sorup tokalaştı. Semazen gösterisinin de yapıldığı program İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın duası ile son buldu.

İftardan sonra İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından konuşan Vali İbrahim Akın, mübarek Ramazan ayında şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilediğini söyledi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com