“ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER PROJESİ” EDİRNE GEZİSİ

15 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
462 defa okundu.
“ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER PROJESİ” EDİRNE GEZİSİ

 

13923802_1152606588131197_8739689900291266587_o    Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü’ Tarafından Hayata Geçirdiği, “Şehirler ve Kültürler Projesi” Devam Ediyor

 

“Şehirler ve Kültürler Projesi”nin Gençlerin ülkemizin doğal güzelliklerini görmeleri, muhteşem tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri, Anadolu’da kök salıp büyümüş derin ve heybetli medeniyetimizi, şehirlerimizi ve kültürümüzü tanımaları için başlatılmış bir hareketlilik eğitim projesi olduğu belirtildi. Proje kapsamındaki eğitim, konaklama, ulaşım, yeme içme, rehberlik, müze girişleri ücretsizdir.

Proje katılmak isteyen gençler, http://sehirlervekulturler.gsb.gov.tr/ adresinden giriş yaparak kayıt yaptırmaları gerektiği belirtildi. Hangi ile ne zaman gidecekleri yine bu adresten belirlenecek.

Proje kapsamında, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezince Edirne gezisi gerçekleştirildi. Kırşehir Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri öncülüğünde, 4 gece 5 günlük Edirne gezisine 40 öğrenciye katıldı. Gezi ile şehrin tarihi, kültürel, dini ve sosyal özellikleri tanıtıldı.

Gençler, Edirne gezisinin ilk gününde Aliço Güreş Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederken, Roma-Bizans ve Osmanlı-Türk döneminden kalma sivil, dini, siyasi ve tarihi eserlerin olduğu yerleri de gezdi. Edirne gezisinde gençler, Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii’ sini, klasik dönem öncesi Osmanlı mimarisinin anıtlarından Eski Camii ve Üç Şerefeli Camii ile meşhur İkinci Beyazıt Külliyesi ve Rüstem Paşa Kervansarayı gibi tarihi yapıları yakından görme fırsatı buldu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On