SEÇİMLER ADİL Mİ? CUMHUR İTTİFAKINA KİMLER OY VERİYOR

18 Mayıs 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
664 defa okundu.
SEÇİMLER ADİL Mİ? CUMHUR İTTİFAKINA KİMLER OY VERİYOR

SEÇİMLER ADİL Mİ? CUMHUR İTTİFAKINA KİMLER OY VERİYOR?
Ülkemizde seçimlerin adaletli ve eşit olduğunu söylenebilir mi? Anayasanın rafa kaldırıldığı,geçmiş yıllarda Yüksek Seçim Kurulunun aldıkları kararların değiştirildiği,istifa etmeden seçimlere katılıp devletin imkanlarından yararlanıldığı,parmak boyasının kabul edilmediği, bir seçimden geçtik.
Seçim mitinglerini açılış,temel atma törenleriyle süsleyerek, yıllar önce faaliyette bulunan işletmelerin yeni açılıyor gibi göstererek devlet bütçesinden yapılan masraflar,toplama kalabalıklar, mitinglerde ki ekmek araları, eşantiyonlar iktidarın oy ala taktiklerindendi.Büyük paralarında dağıtıldığına eminiz.
Mitinglerde kullanılan çirkin dillerin, hakaretlerin,tehditlerin, iftiraların, muhalefetin taşlandığı,miting alanlarının kısıtlandığı,suç işleyenlerin korunduğu bir seçim yaşadık.Sandık başlarında efelik yapanlara,kavga çıkarmak için çaba gösterenleri gördük.Bazı illerde ve ilçelerde Valilerin ve Kaymakamların iktidarı emrinde çalıştıklarını millet gördü.
Sandık kurullarında yaşananları, oy tutanaklarında ki oylarla, seçim kurullarında ki oyların örtüşmediğini öğrendik.Mükerrer oyları,oy torbalarında ki şaibeleri,muhalefetin yüksek oy aldığı yerlerde sandıklara itirazların yapıldığını,oyalama taktiklerinin, geciktirme yollarının uygulandığına şahit olduk.
Koltuğunu ve rantını,sürgün olma yollarını düşünenler yanlış işlemlerde bulundular.Ettikleri yeminlere milletvekillerinin uymadığı gibi davrandılar.Oy kullanmak için gittiğim sandıkta Ak partili birilerinin açık oy kullanmak istemesine,yaşlı bir kadınla oy kullanma yerine girmek isteyen birinin sandık kurulunca engellenmesine öfkelenen bazı kişiler kavga çıkarmak için her yolu denediler. İlçe seçim kurulu başkanı ve müdürü bu kavgaya şahittirler.
Cumhur ittifakına kimlerin oy verdiklerini yazalım:
1- Ak Parti zamanında işe alınanlar,maaşlara bağlananlar,sayıları 60 bini bulan bekçiler ve çevresindekiler,3 kişinin çalışacağı yere 13 kişi alıp maaş bağlananlar,
2- Destekleyeceklerini açıklayan tarikatlar,Güneydoğuda Cumhur İttifakına çok oy verilen İller de halkın ikna edilmesi.
3- Türkiye’ye doldurulan,vatandaşlık verilen Suriyeliler, Afganlılar ve diğerleri.Suriyelilere yapılan çeşitli yardımlar, yapılan binlerce evler,Suriyeli tarikat liderlerinin Ak Parti standı altında halka vaaz vermeleri.
4- İktidarları sırasında rüşvetlere, yolsuzluklara, hırsızlıklara, ihanetlere bulaşmış,hesaba çekileceklerinden korkanlar.
5- İktidar sayesinde zenginliklerine zenginlik katanlar, doların yükselmesini bahane ederek sık sık etiket değiştirip büyük paralar kazananlar.Düzenin değişmesinden korkanlar.
6- Cumhur ittifakına dahil ettikleri Hüdapar taraftarlarının oyları.Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirmek isteyenler,Türk kelimesinden ve Türk Bayrağından nefret edenlerin destekleri.
7- Çocuklarının, torunlarının ve yakınlarının işten çıkartılması korkularını taşıyanlar. Dini kullanarak Millet İttifakının bazı kurumları kapatacağını, terör örgütleri başlarının salıverileceğini mitinglerde dile getirmeleri.Cami avlusunda miting yapıp yalanlar sıralamasına kananlar.
8- Devleti kıskaca almış başta 5 li çete diye bilinen doymak bilmeyen müteahhitler, iş adamları ithalat ve ihracat yapanlar,kara para aklayanlar, uyuşturucu baronları elimizde ki rant gitmesin diye mevcut iktidara oy vermektedirler.
Sözün özü: Cumhuriyet’i kaldırmak,hilafeti getirmek, Türkiye’yi eyaletlere bölmek için BOP Projesinin devam ettiği. Türk sayılarını azaltmak için sayıları 20 milyonu bulan bilerek ülkemize doldurulanların nasıl kollandığını, nasıl beslendiğini çoğumuz biliyoruz.
Tehlikenin farkına varmayanların, ilerde pişmanlık duymaları fayda etmez.Tarafsız olması gereken kurumların iktidarın emriyle hareket etmeleri,basının susturulması,yazarların hapsedilmesi, gerçekleri söyleyenlerin bezdirilmesi ülkemizde hiçbir zaman barışı getirmez.
Milliyetçi ve ülkücü olarak bildiğimiz Sinan OGAN’ çok iş düşüyor. İlkeleri ve projelerini uygularsa ülke büyük bir nefes alacaktır. Bütün vatandaşlarımızın sandığa gidip oy vermelerin, bu korku düzeninin son bulmasını istiyoruz.
“Sahipsiz kalan vatanın batması haktır. Sen, sahip olursan, bu vatan batmayacaktır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN