SEÇİM ÖNCESİ SİYASİ PARTİLER BİLGİLENDİRİLDİ

23 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
467 defa okundu.
SEÇİM ÖNCESİ SİYASİ PARTİLER BİLGİLENDİRİLDİ

DSC_1487

26. Dönem Milletvekilliği Bilgilendirme ve Mutabakat toplantısı yapıldı.

26. Dönem Milletvekili Seçimleri Bilgilendirme ve Mutabakat Toplantısı, Valilik Toplantı salonunda gerçekleşti.

Vali Necati Şentürk başkanlığında gerçekleşen toplantıya Milletvekili Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı Vekili J. Yb. Muzaffer Canbal, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ve siyasi partilerin il temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, düzenlenen bu toplantıda siyasi partilerle mutabakat görüşmesi yapılacağını söyledi.

Toplantıda yapılacak mutabakatın Kırşehir için önemli olacağını belirten Vali Necati Şentürk, “Mutabakat toplantısının bir diğer adı da Centilmenlik Toplantısıdır. Toplantıda siyasi partilerimizle bir mutabakat zaptı imzalıyoruz. Emniyet mensubu arkadaşlarımız da seçim ve seçim tarihlerine ilişkin sunumlarını bu toplantıda yapacaklar. Seçim propagandası, açık hava toplantıları, kapalı alan toplantıları, bunların tarihleri ve şekilleri gibi konular da bu toplantıda görüşülecek.” dedi.

Seçim döneminde meydana gelen çevre kirliliği konusuna da değinen Vali Necati Şentürk, “Çevrenin kirlenmesine neden olan seçim materyallerinin yapılıp yapılmaması konusunu ve yüksek sesle yapılan seçim propagandasına sınırlama getirilmesi konusu da toplantıda görüşeceğiz. Umuyorum ki toplantı sonrasında demokratik olgunluğa erişmiş olan ilimize yakışır bir mutabakat yaparız.” şeklinde konuştu.

Daha sonra basına kapalı şekilde devam eden toplantıda hoparlörle propaganda yapılmaması, büyük seçim otobüslerinin trafik sorunu yaşatması nedeniyle minibüs kiralanması, seçim süresinde bastırılan ilan, afiş, broşür, pankart gibi seçim materyallerinin sadece seçim büroları ve parti binalarına asılması, seçim irtibat bürolarının tüm partiler için sadece üç adet olması, konut ve iş yerlerine vatandaşların kendi istekleri dışında tanıtıcı her hangi bir materyal asması konusunda teşvik edilmemesi kararları alındı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN