Seçim güvenliği toplantısı yapıldı

17 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
394 defa okundu.
Seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Cumhurbaşkanlığı seçiminde alınacak güvenlik tedbirleri Valilikte yapılan toplantıda değerlendirildi.

Seçim güvenliği toplantısı yapıldı10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Seçiminde alınacak güvenlik tedbirleri Valilikte yapılan toplantıda değerlendirildi.

Özdemir Çakacak başkanlığında düzenlenen toplantıya Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Vali Yardımcısı M. Fikret Çavuş, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ile güvenlik teşkilatı mensupları katıldı.

Özdemir Çakacak, toplantıda yaptığı konuşmasında toplantının 10 Ağustos 2014’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı kararlar ve Seçim Kanunu Hükümleri doğrultusunda seçimlerin başlangıcından bitimine kadar Yüksek Seçim Kurulu denetiminde, illerde ise İl ve İlçe Seçim Kurullarının denetiminde yürütüleceğini belirten  Özdemir Çakacak; “YSK’nın aldığı kararda seçimlerin başlangıcından bitimine kadar yapılması gereken hususlar, alınması gereken tedbirler, propaganda yasakları ve serbestlikleri gibi bütün konular belirlenmiştir. Bizlere düşen görev, seçimlerin huzur ve güven içerisinde geçmesini temin etmektir. Vatandaşlarımızın oylarını özgür bir iradeyle ve rahatça kullanabilmelerini sağlamaktır. Oy kullanma işleminin tamamlanmasından sonra da sandıkların İlçe Seçim Kurullarına güvenli bir şekilde intikal etmesini sağlamaktır. Hem seçim öncesinde, hem seçim sırasında hem de seçim sonrasında gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması seçimlerin huzurlu geçmesi adına büyük önem taşımaktadır.

Kırşehir’in, demokratik olgunluğa ulaşmış, huzurun, güvenliğin, birlik ve beraberliğin hâkim olduğu bir kent olduğunu ifade eden Özdemir Çakacak, “Kırşehir, her zaman olduğu gibi seçimlerde de huzurlu bir il olmuştur. Bunu geçtiğimiz tüm seçimlerde de gördük. Şimdiye kadar önemli boyutlarda, kanun dışı olaylar olmadı, bu seçimlerde de olmayacağına inanıyorum. Ancak biz her türlü tedbiri almak durumundayız. Bizler, yasakçılıktan ziyade propagandanın rahat bir şekilde yapılmasını sağlayacak ortam hazırlamalıyız ki seçimleri sorunsuz olarak geçirelim. Temennimiz, ilimize yakışır bir şekilde seçim ortamı geçirmektir.” şeklinde konuştu.

Toplantı, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde alınacak tedbirlerin değerlendirilip görüşülmesi ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN