SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTIDA TARTIŞILDI

30 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
350 defa okundu.
SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTIDA TARTIŞILDI

b (1)

Kırşehir’de seçimin sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için toplantı düzenlendi. Toplantıda güvenli seçim üzerinde durularak, kararlar alındı.

 

1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 26. Dönem Milletvekili Seçiminde alınacak güvenlik tedbirleri Valilikte yapılan toplantıda değerlendirildi.

Vali Necati Şentürk’ün başkanlığından düzenlenen toplantıya Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Kaymakamlar ile İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül katıldı.

Vali Necati Şentürk, toplantıda yaptığı konuşmada, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak 26. Dönem Milletvekili Seçiminin huzurlu ve güvenli bir şekilde tamamlanması için gereken tedbirlerin alınacağını söyledi.

Kırşehir’in demokratik olgunluğa erişmiş bir il olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Bizlere düşen görev seçmenin sandığa güvenli bir şekilde giderek özgür iradesiyle oyunu rahatça kullanmasını sağlamaktır. Oy kullanma işleminden önce, oy kullanımı sırasında ve oy kullandıktan sonra gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması seçimlerin huzurlu geçmesi için önemlidir. Kırşehir’de bugüne kadar yapılan seçimlerde büyük boyutlarda, rahatsız edici olaylar olmadı. Bundan sonra da olmayacağına inanıyorum.” dedi.

Toplantı, Milletvekili seçiminde alınacak tedbirlerin değerlendirilip görüşülmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN